четвер, 2 листопада 2023 р.

Слово сумління, любові, тривоги: Віктору Лазаруку - 90"

 

Нічого не забуває рідна земля, все береже у своїй пам'яті, розповідає своїм дітям про далеку і повік незабутню минувшину. Тільки потрібно вміти її слухати. Цей дар даний тільки обраним. Одним з таких є Віктор Лазарук, письменник від Бога, котрий усе своє життя поклав на жертовник природи рідного краю.

Віктор Лазарук є автором збірок поезій, прозових творів, книжок нарисів і публіцистичних статей, зокрема, книг «Синь озерна» (1963), «Музика верховіть» (1966), «Шацькі озера» (1975), «Сині очі Волині» (1979), «Озерний дзвін» (1982), «Глаголи Землі» (1987), «Літораль» (1990), «Вікна» (1995), роману «Світязь», «Отрок Осінь» (2005), «Чорне і біле» (2010), «Серед одиноких друзів і щирих недругів» (2010).

Підсумком творчого лету автора стало семитомне видання творів (2010 – 2015). Яке вміщує увесь доробок Віктора Лазарука а також автобіографічні есеї, листи, фотодокументи, малюнки, переклади, спогади, рецензії, уривки з публічних виступів, інтерв’ю. Дозволяє доторкнутися до душі волинського співця слова.

Уся творчість Віктора Антоновича, а особливо твори останніх літ, співзвучна з нашим непростим сьогоденням; з одного боку, задивлена у минуле, з іншого – з тривожним відчуттям майбутнього дивиться у глиб нашої дійсності.

Дмитро Павличко писав: «І все ж маємо відчуття затамованої блискавиці. Можливо, це якраз добре – бачити поета справжнього і знати, що його здібності не відкрилися ще на всю потужність, що в ньому назбиралося немало вогню, який він пригашує, стимулює, боячись вибуху. Та, власне, тепер, коли захоплено входимо в таємниці творчості Віктора Лазарука, ми хотіли б сказати йому: «Розряди блискавку свого слова, загрими над Світязем, але так, щоб Каспій та Байкал почули. Ти можеш…»

Віктор Лазарук посів гідне місце на вершині українського поетичного олімпу.

Щемливими спогадами про зустрічі із письменником поділилися Сергій Цюриць – письменник, журналіст, заступник головного редактора «Волинської газети» та Валентин Люпа – журналіст та краєзнавець.

Про роботу над біобіліографічним покажчиком «Син озерного краю»: Віктор Лазарук» розповіла очільниця нашої книгозбірні Наталія Василівна Граніч.

Літературний вечір був проведений разом із студентами Волинського фахового коледжу культури і мистецтва імені І. Ф. Стравінського на чолі із викладачкою Ольгою Михайлівною Рижиковою.

Щиро дякуємо Ользі Михайлівні та студентам за співпрацю. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

«Щоб у слові не вигас вогонь…» (пам'яті Василя Степановича Гея)

Василь Гей – відомий волинський поет, прозаїк, публіцист, літературний критик, редактор.  Його талант, примножений на сумлінну щоденну працю...