Нові надходження



Старий Луцьк. Науково-інформаційний збірник. Вип. XVIII. – Луцьк : Вежа-Друк, 2023. – 423 с.

До вісімнадцятого випуску науково-інформаційного збірника «Старий Луцьк» Адміністрації Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку ввійшли матеріали, подані науковцями до конференції «Любартівські читання» у 2023 році.







Янішевський С. Сторінками давньої історії сіл Копачівської громади. З найдавніших часів до 1914 року / С. Янішевський. – Луцьк, Київ : Поліпрінт, 2023. – 290 с.

У книзі представлені матеріали з давньої історії сіл Копачівської громади до 1914 року. Загалом охоплено інформацію про села Башова, Березолуки, Копачівка, Кременець, Ужова, Глинище, Любче, Олександрівка, Тростянка та Уляники.





Недоля А. Луцький настрій / А. Недоля. – Запоріжжя : Просвіта, 2023. – 88с.

 Анатолій Недоля або ж просто Толя Недоля, військовослужбовець із Запоріжжя, який з першого дня великої війни став до лав ЗСУ і потрапив на службу на Волинь, надихаючись Луцьком та лучанками видав книгу під назвою «Луцький настрій». Що найбільше вразило колишнього фізика-математика в нашій області і спонукало вперше в житті почати писати вірші та казки.  

Лучанки 

Дівчата, жіночки, панянки…

Їх погляд неймовірно пянкий.

Холодні, ніжні, неприступні,

Закомплексовані й розкуті,

Одягнені модерно, просто,

Неначе з них творили постер,

Забуті, вільні і кохані,

Привітні, гарні і бажані,

Турботливі та жалісливі.

Їх усмішки дають нам сили,

Вони піднімуть настрій зранку.

Знайомтесь, хлопці, це – Лучанки!

                                    Kava Avenue, 2023 




 Климчук-Длугач В. Не винна / В. Климчук-Длугач. – Луцьк : Вежа-Друк, 2023. – 196 с.

«Не винна» – це соціальна драма, яка описує роботу та вплив методів пропаганди на простому прикладі вчиненого злочину.

Головна героїня книги, Лілі – представниця стереотипної «золотої молоді» з заможної сім’ї. Вона погано навчається, розважається, любить дорогі брендові речі та вечірки. Її життя позбавлене будь-яких побутових труднощів, з якими зіштовхуються однолітки. Вона прагматично підходить до життя та не переймається питаннями сенсів, вона не емфатична до інших, їй не знайомі екзистенцій ні кризи, лише нудьга, коли розваг замало.

Втім, одного ранку вона прокидається вдома у батьків з усвідомленням, що щось пішло не так. З такою ж самою думкою прокидається в СІЗО фермер Артем.

Як вони повязані і що у них обох в житті пішло не так, розповість повість «Не винна».



   Гуменюк Н. Тінь Командора : роман / Н. Гуменюк. – Харків : КСД, 2023. – 240.

Рута Ружин органічно вжилася в ролі мами для сироти Соломійки та коханої для Свята. Однак кримінальний світ вириває жінку із сімейної ідилії : для журналістки знову знаходиться робота. Усе розпочинається з безглуздого, на перший погляд, викрадення старого комп'ютера Рути з редакції та бронзової скульптури – з музею. Обидві ці речі не несуть жодної цінності та, здавалося б, навряд чи пов'язані між собою. Місцеві оперативники заходять у глухий кут. Їхня єдина версія – комп'ютер украв якийсь жартівник, а статую забрав скульптор. І лише Рута впевнена, що поліція помиляється, та вперто продовжує розслідування.

Професійне чуття не підводить журналістку: дуже скоро в ланцюжку злочинів з'являється перша жертва. Оперативники майже відразу знаходять головного підозрюваного. Однак Рута впевнена, що схопили не того. Вона все глибше поринає у кримінальні нетрі міста, аби розплутати справи. Проте цього разу в небезпеці може опинитися не лише Рута, а ще й її близькі...


Памʼятки княжої доби (волинський контекст) / В. Савицький, Г. Охріменко, Г. Гулько, С. Локайчук, В. Потрапелюк. – Луцьк : Вежа-Друк, 2023. – 260 с.

Книга колективу авторів присвячена питанням розвитку духовної культури, мистецтва Волині та Волинського Полісся періоду Київської Русі. У ній систематизовано інформацію з різних джерел про особливі знахідки – енколпіони, натільні хрестики, медальйони-змійовики, лунниці, персні, які були оберегами та одночасно прикрасами еліти і посполитих за княжої доби. Знахідки стилосів-писал, булл розглянуто в контексті розвитку державних інституцій, писемності та освіти.

Праця побачила світ у видавництві «Вежа-Друк» 2023 року.

Авторами колективної монографії є відомі науковці, кваліфіковані дослідники археологічних пам’яток:

Володимир Савицький – старший науковий співробітник Національного заповідника "Софія Київська".

Григорій Васильович Охріменко – відомий український археолог, дослідник праісторії Волині, заслужений працівник освіти України, кандидат історичних наук, лауреат Премії імені Олександра Цинкаловського.

Геннадій Якович Гулько – заслужений працівник культури України, Почесний краєзнавець України.

Світлана Михайлівна Локайчук – кандидат філологічних наук, доцент кафедри історії та культури української мови ВНУ імені Лесі Українки.

Володимир Анатолійович Потрапелюк – аспірант кафедри української літератури ВНУ імені Лесі України.

Рецензентами видання стали авторитетні науковці – Володимир Кіндратович Баран, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України та археології ВНУ імені Лесі Українки; Геннадій Васильович Бондаренко – кандидат історичних наук, професор кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності ВНУ імені Лесі Українки.

У передмові зазначено: «Пропоноване читачам наукове видання присвячено памʼяткам прикладного мистецтва – металопластики Давньої Русі. Авторами відібрано кращі взірці з різних куточків Русі, зокрема з Волині.

Основне завдання цієї праці полягає в тому, щоб показати витвори саме волинських майстрів, регіональні особливості проявів місцевої школи, виокремити наявні в нас імпорти з Візантії чи інших країн. До прикладу, досліджуючи хрести-енколпіони, варто виділити окремі зразки явно імпортного походження. Привабливою є тема розвитку сакральних виробів – прикрас із використанням емалі, так само перснів з подібним оздобленням».

Тож запрошуємо усіх охочих до прочитаня!

 

Галина Божик: талант любити людей, професію, Україну : спомини, розповіді, публікації / ред.-упоряд. Н. Горик. – Луцьк : Твердиня, 2023. – 182 с.

Книга присвячена пам’яті заслуженого працівника культури України Галини Михайлівни Божик (1956–2022), котра залишила помітний слід в історії культури й просвітництва Ковельщини. Понад тридцять років перебуваючи на посаді головного бібліотекаря району, вона багато зробила для розвитку й осучаснення бібліотек та піднесення їхнього авторитету. Спомини й розповіді представників влади, громадських діячів, керівників культурно-мистецьких установ і колективів, бібліотечних працівників, численних митців, журналістів, читачів та близьких людей розкривають постать Г. М. Божик як людини великого серця, багатогранної діяльності, високих ідеалів.

Окремий розділ висвітлює родинні витоки Г. М. Божик. Історія життя Калинюків-Кульб, що постає у споминах, розповідях та документах – це ще одна славна і трагічна сторінка в літописі боротьби за Україну, щемлива розповідь про талановитий і духовно незламний волинський рід.


Присяжний Т. З історії науково-освітньої та культурної діяльності отців римо- і греко-католицької церков в Україні у XVII-XX ст. : вибрані дослідження, статті, архівні матеріали, автографи, тексти / Присяжний Т., Яріш-Присяжний Ю., Присяжний П., Болюбаш Ю. – Львів : Каменяр, 2022. – 260 с.

Пропоновані у виданні дослідження, статті, архівні матеріали, тексти розповідають про науково-освітню та культурну діяльність отців піярів, Маркіяна Шашкевича, Романа Дурбака. Для широкого кола читачів.


Лис В. С. Століття Якова / В. С. Лис ; Людина в п'яти масках : романи / В. С. Лис ; худож. О. А. Гугалова-Мєшкова. – Харків : Фоліо, 2023. – 606 с.

До оселі поліського селянина Якова Меха – головного героя роману «Століття Якова» – потрапляє чужа дівчина, яка ставить просте, на перший погляд, запитання: «Діду, а ти любив?» І накочуються хвилі спогадів: про далеке дитинство, про перше драматичне кохання із сусідською дівчиною, про велику любов, яка принесла і сімейне щастя, і сповнене радощів, здобутків і втрат життя довжиною в ціле століття… Але Якова чекає ще одна несподіванка із жінкою, яка вважає себе його дочкою, і виникає запитання, поставлене подумки: «Чого ж ти плачеш, старий?»

Роман «Людина в п'яти масках» дивує та інтригує читача вже з перших сторінок. Мовби нізвідки з’являється на численних балах аристократів і їхніх дорогах – в Україні, Німеччині, Австрії, Італії, Трансільванії – знаменитий розбійник у масці. Для кожної з цих країн – свій колір маски. Усе ж знаходиться сміливець, який зриває одну з них. І починається захопливий поєдинок таємничого, зухвалого й вразливого, безжалісного і закоханого. Він знав вісім мов, утім не міг зрозуміти мову жіночого серця і відчути смак справжньої перемоги. А вона була так потрібна цьому неординарному загадковому чоловікові…

Лис В. С. Камінь посеред саду : Роман / В. С. Лис ; ред. С. І. Мозгова. – Харків : КСД, 2022. – 332 с.

Туманного ранку слідчий приїздить на новий виклик. У саду знайшли мертвого чоловіка, а поруч із ним - величезний камінь. Убивство? Випадковість? Самогубство? Справа не буде простою.

Андрій Троян жив як годиться: відбував час на роботі, приходив додому, цілував дружину. Але все пішло шкереберть. І те, що здавалося міцним і справжнім, виявилося марнотою - робота, родина, кохання… На уламках його життя з’являється таємничий незнайомець, схожий на нього, ніби дві краплі води. Хто це - загублений брат-близнюк чи істота з глибин невідомого? І як ця зустріч змінить долю Андрія?

Мереживо війни Lace of war / авт. передм. М. Сидоржевський ; упоряд.: О. П. Фещенко, П. Ю. Лучко. – Київ : Ліра-К, 2023. – 200 с. : фот.


Книга написана в художньому стилі. В ній зібрані поетичні твори авторів з різних куточків України. Поезії тематично пов’язані з любов’ю до рідної землі, з душевним болем за майбутнє нації, з гордістю за наших воїнів та з вірою в перемогу.

Книга створена для поціновувачів поезії як на території України, так і за її межами. Цими творами автори хочуть донести до світової спільноти весь трагізм та небезпеку, яку несе російська військова агресія для майбутнього нашої планети.

Думи / ChatGPT, Музей сучасного українського мистецтва Корсаків ; ред. В. Корсак. – Дрогобич : Коло, 2023. – 84 с. : іл.


   
Видання присвячене відкриттю в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків однойменної виставки «Думи», на якій представлені роботи 43 українських художників. На ній глядачі знайдуть мистецьке відображення «дум про життя, мистецтво, батьківство, велич, смерть…».

Морозюк Р. Краяни. Волинь – Полтавщина / Р. Морозюк. – Полтава, 2023. – 424 с.


Книга інформує про діяльність Полтавського обласного осередку Міжнародного громадського об’єднання «Волинське братство». Що його у 2006 році створили волиняни, котрі нині мешкають на Полтавщині. Розповідається про історичні зв’язки цих двох регіонів України та славетні постаті, котрі єднають Волинь і Полтавщину, а також про членів осередку «Волинського братства», які своїм життям і діяльністю утверджують ідеали Незалежності і Соборності України, не забуваючи про рідну Волинську землю і проростаючи міцним корінням у Полтавську.

Книга розрахована на широке коло читачів для яких Незалежна Соборна Україна є найвищим ідеалом

Гундорова Т. І. Леся Українка. Книги Сивілли / Т. І. Гундорова. – Харків : Віват, 2023. – 302 с.


Ця книжка — спроба переосмислити біографію Лесі Українки, у якій пе­реплелися хвороба і творчість, Україна і «чужина», політика й література, класика і сучасність, любов і смерть.

Хвороба і письмо. Народження творчості з травми, пережитої біля ліжка смертельно хворого Мержинського. Духовна й інтелектуальна близькість до Драгоманова. Стосунки з Кобилянською як метафора жіночої культури. Фатум мистецького божевілля, який пізнала в моменти творчого підне­сення. Подорожі Європою і санаторійний туризм. Статус «інакшості» як визнання «нової жінки» й «чужинки» на батьківщині. «Своє» крізь призму історичної та культурної екзотики. Усе це дало Ларисі Косач-Квітці змогу йти власним шляхом і стати пророчицею народжуваного ХХ століття.

В останній рік життя Леся Українка зізнавалася матері: «…історію Мавки може тілько жінка написати». Але правда в тому, що всі її твори могла написати лише жінка, яка жила і творила mit Todesverachtung, тобто зневажаючи смерть.

Моклиця М. Сезонна графіка : поезія, графіка / М. Моклиця, В. Федина. – Луцьк : Вежа-Друк, 2016. – 168 с.

Ця книга – результат поєднання двох мистецтв, поетичного і малярського, спроба суголосного сприйняття природи і її захопливого ритуалу – зміни пір року. Природа вимагає очей, просить дивитися і бачити. Можливість споглядання – життєва розкіш, шлях до осяяння і краси. Малюнки природи словом, пером чи пензлем – автопортрети душі.

Видання рекомендовано широкому загалу, шанувальникам поезії, графіки і природи.

Гуменюк Н. П. І дощ не змиє всі сліди : роман / Н. П. Гуменюк. – Харків : КСД, 2023. – 240 с.

В Олянівці Лізу Яремко знали як фельдшерку і дбайливу матір маленької дівчинки. Доля жорстоко обійшлася із жінкою. Лізина донька вмирає. А незабаром на цвинтарі, біля могили дівчинки, знаходять тіло самої Лізи. Поліція переконана: це самогубство. Але амбітна журналістка Рута Ружин вважає інакше. Розслідувати цю загадкову історію її запрошує молодий і харизматичний чоловік Святослав. Він упевнений: хтось гальмує справу й заплутує сліди. Кому ж заважала проста сільська фельдшерка, вихована в дитбудинку? Згодом стає відомо, що Ліза не була сиротою. Її справжнє ім’я - Ізабель, а батько жінки - кубинець. Рута починає розмотувати клубок сімейних таємниць та небезпечних пристрастей. Усе це наче сюжети із захопливого кіно. І Рута ще не знає, яка роль у цій картині відведена їй та Святославові, що старанно приховує власну таємницю…

Гуменюк Н. П. Енна. Дорога до себе : роман / Н. П. Гуменюк. – Харків : КСД, 2023. – 368 с.



Після автокатастрофи Енна нічого не пам’ятає про своє минуле. Пам’ять начебто стерли… І лише у снах до неї приходять незрозумілі видіння — там у неї є наречений, вона закохана та живе зовсім іншим життям. Іноді дівчина не розуміє, яке життя справжнє — наяву чи уві сні… Зустріч із незнайомцем змушує Енну шукати правду про себе. Але ця правда приголомшує…

Ольшевський І. Е. Із калейдоскопа десятиліть. Рефлексії запізнілого вісімдесятника. Т. 1 / І. Е. Ольшевський ; авт. передм. А. Криштальський. – Луцьк : Терен, 2022. – 251 с.

Ольшевський І. Е. Із калейдоскопа десятиліть. Рефлексії запізнілого вісімдесятника. Т. 2 / І. Е. Ольшевський. – Луцьк : Терен, 2022. – 395 с.


До двотомника сучасного українського літературного критика Ігоря Ольшевського увійшли статті, рецензії, відгуки, невеликі есеї та спогади, написані упродовж 1986–2019 років.

Для викладачів та студентів вищих навчальних закладів, шанувальників української літератури.

 

  Леся Українка у світі перекладу (вибрані переклади європейськими та східними мовами) : навч. посіб. для студ. / Волин. нац. ун-т імені Лесі Українки ; ред. Н. О. Данилюк ; упоряд. А. М. Архангельська. - 2-е вид. випр. і доп. – Київ : Кондор, 2021. – 364 с.


До навчального посібника ввійшли статті про переклади творів Лесі Українки європейськими та східними мовами, вибрані переклади англійською, німецькою, шведською, норвезькою, французькою, іспанською, польською, чеською, російською, сербською, грузинською, китайською мовами та мовою есперанто, а також оригінали і завдання для аналізу. Його матеріали можна використати в курсах теорії та практики перекладу художніх текстів, перекладознавчого аналізу тексту, літературного редагування перекладів, лінгвістичного аналізу тексту, загального і зіставного мовознавства, інтерлінгвістики, соціолінгвістики, міжкультурної комунікації та інших.

Для студентів, магістрантів, аспірантів, науковців, викладачів, учителів та всіх, кого цікавить поетичне слово Лесі Українки.

 Пась Н. О. Камінь-Каширське Полісся. З історії краю / Н. О. Пась. – Луцьк : Волин. друк., 2021. – 208 с.


У книзі розповідається про окремі історичні події та факти з літопису Камінь-Каширщини й древнього міста Каменя-Каширського, що знаходиться на півночі Волинського Полісся, долі жителів краю в контексті минулого й сьогодення, а також пам’ятки історії, архітектури й мистецтва, щонайбільше, – про самобутні поліські храми.

Видання рекомендоване історикам, краєзнавцям, учнівській і студентській молоді, широкому загалу читачів.

   Бунтарки: нові жінки і модерна нація : есеї / ред., авт. передм., упоряд. В. Агеєва. – 2-е вид. – Київ : Смолоскип, 2021. – 363 с.

Книга про справжніх бунтарок – українських письменниць другої половини ХІХ та початку ХХ століття, які знаходять свої голоси у літературі й публіцистиці та починають відстоювати власний простір – як приватний, так і публічний. Дванадцять історій про життя та творчість Марко Вовчок, Лесі Українки, Ольги Кобилянської, Наталі Кобринської, Людмили Старицької, Ірини Вільде, Софії Яблонської та ще кількох інших, не менш знакових авторок, які активно порушували питання про статус і права жінки у своїх творах.

  Башта князів Чорторийських = The Chortoryiski princes'tower / ред., пер. з укр. О. Котис, худож. О. Більчук. – Луцьк : Волин. друк., 2021. – 36 с. : іл.

Міста-побратими Луцьк і Люблін мають давню спільну історію та велику кількість пам’яток історико-культурної спадщини. Деякі з них сьогодні потребують особливої уваги через свій занедбаний стан. Проєкт «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна» націлений на відновлення колишньої величі башти Чорторийських з оборонним муром та монастиря єзуїтів з підземеллями у Луцьку, а також Готичної вежі у Любліні. Спільними зусиллями пам’ятки архітектури буде не лише збережено, а й відкрито для відвідувачів у новому світлі.

  Лис В. Вифлеєм : роман-триптих / В. Лис; худож.-оформлювач О. А. Гугалова-Мєшкова. – Харків : Фоліо, 2022. – 653 с.


Від біблійних часів, перед початком і в перший рік нової ери, через події Другої світової війни й до кінця ХХ ст. – такий діапазон роману-триптиху «Вифлеєм». Його сюжет зв’язано у міцний вузол, у ньому діють і сумнозвісний цар Юдеї Ірод, і римський намісник, відомий зі сторінок Біблії Квіріній, і його раб-нишпорка, далекий предок українців Скитій, який шукатиме новонародженого «царя світу». Німецький офіцер Генріх фон Заукель двічі опиниться в охопленій вогнем Україні. А ще новітні Ромео і Джульєтта драматичних воєнних літ: українка Яринка і поляк Збишек. А ще: чи зможуть селяни з Великої Волині Юхим і Люба поселитися в омріяному домі та чи врятується донька українки Марії та єврея Давида Бетті…

Що змінилося з часу відомих трагічних подій у Вифлеємі та в людських душах і світі взагалі, як відбилися і повторилися ці події вже у бурхливому ХХ ст. з його Голодоморами й Голокостом?

 Гуменюк Н. Та, що ламає вітер : роман / Н. Гуменюк. – Харків : Клуб Сім. Дозвілля, 2022. – 272 с.

По закінченні Другої світової війни сімнадцятирічна Настя приїхала вчителькою у волинське село. З першої зустрічі молода красуня запала в серце капітану Круглову. Пообіцяв він зробити з неї огранений діамант, щоб сяяла лише для нього. Дорогими подарунками засипав, життям її розпоряджався. Та серце Настине сповнювалося щастям, коли на Романа дивилася, дарма що в нього зі статків лише звинувачення в неблагонадійності. Але загнав капітан її в пастку, як здобич... 

  Музиченко В. А. Володимир єврейський. Історія і трагедія єврейської громади Володимира-Волинського. / В. А. Музиченко. – Нововолинськ : Формат, 2021. – 432 с.

    Книга розповідає про історію і трагічну загибель першої на Волині і однієї з найдревніших і найчисельніших в Україні – єврейської громади міста Володимира-Волинського. На основі великої кількості зібраних і досліджених матеріалів та ілюстрацій автор розповідає про особливості соціальних, економічних і культурних умов розвитку громади. У книзі зібрано свідчення очевидців найбільшої за всю історію міста трагедії – загибелі близько 22 000 євреїв міста. Окремі розділи присвячені героям-українцям – Праведникам Народів Світу, котрі рятували приречених на смерть євреїв, а також долі врятованих і темі збереження пам’яті про єврейську громаду міста.

     Олика в європейській історії: відтворення історико-архітектурної спадщини: матеріали Міжнар. наук. конф., м. Луцьк – смт. Олика, 29–30 жовтня 2021 року : наук. зб. / упоряд. Є. Ковальчук, О. Карліна. – Луцьк, 2022. – 270 с.

У збірнику вміщено статті, присвячені дослідженню історії містечка Олики, Олицького замку та родини Радзивілів. Також розглянуто проблеми ревіталізації пам’яток архітектури в Україні та їх музеєфікації, археологічні та документознавчі практики, перспективи відродження та популяризації історико-культурної спадщини Олики. У виданні видрукувано Вітальне слово Ірини Констанкевич, народного депутата України та Звернення до учасників конференції членів родини князів Радзивілів: Мацея Радзівілла та Кристини Радзівілл-Мілевської.

    Паливода П. Проти часу : поезія / П. Паливода. — Луцьк : Вежа-Друк, 2021. — 148 с.

 «Проти часу» – перша поетична книга Петра Паливоди – відомого есперантського поета та перекладача, а ще поета-пісняра, чиї вірші покладають на музику знані композитори, українські та зарубіжні.

До книги ввійшли поезії (верлібри, традиційні вірші, тексти пісень), написані в різні роки та опубліковані в багатьох виданнях, а також переклади поезій з есперанто, іспанської та німецької мов.

 Цигульова Катя. Розлади : поезія / Катя Цигульова. — Луцьк : Твердиня, 2021. – 44 с. 

Осягнення довколишнього світу. пошук себе. шлях. сублімація думок у творчість. розлади.

Видання здійснене за фінансової підтримки Управління культури з питань релігій та національностей Волинської обласної державної адміністрації.

  Санько Ю. Історія однієї душі / Ю. Санько. – Луцьк : Волинь-поліграф, 2020. – 180 с.

Що відчуваєш, коли відчуваєш біль? Усі переживали біль, хтось менший, хтось сильніший. Як жити, коли болить? Як не потрапити в пута депресії і темряви, коли обставини вперто заганяють туди? Як бути живим навіть після смерті? Як не вмерти за життя? Ця книга – про Життя і про Душу. Про Любов і Надію. Про Поклик. Про Утіху, Помилки і Справжність. Про Торжество і Воскресіння. Ця книга про кожного з нас.

   Сільчук Ю. Реінкарнації : поезія / Ю. Сільчук. – Луцьк : Надстир'я, 2020. – 152 с.

«Реінкарнація» – четверта поетична збірка волинянки Юлії Сільчук. Тут образ жінки природно й неймовірно трансформується у живі та не живі реалії. Трансцендентальність думок поетеси часто відлунює релігійними мотивами, давньогрецькою міфологією і навіть тотемізмом. Тож перед читачем постає завдання не просто відчути цю поезію, а й відшукати у кожному вірші чиюсь «реінкарновану» душу. Можливо, навіть власну…

Для шанувальників поетичного слова

    Форманюк Е. Срібло і світло : поезія / Е. Форманюк ; худ. Т. Ю. Форманюк. – Луцьк : Твердиня, 2020. – 80 с.

   «Срібло і світло» – друга збірка волинської поетеси Еліни Форманюк. У книзі поезії є інтимна і соціальна лірика, верлібри і римовані форми, роздуми та сповіді. Авторка намагається експериментувати з формами, образністю і багатошаровим контекстом.  

   Крупка В. Сон Це : поезії / В. Крупка ; худ. Т. Северин. – Луцьк : Твердиня, 2021. – 216 с.

   Сонце чи сон це? Осердя життєтворчості чи ілюзія світовідчуття?Від нашого народження сонце дарує свою щедру прихильність, наповнюючи очі й душу животворною енергією. Нова збірка Віктора Крупки "Сон Це" – своєрідний календар сонячної емоції, мінливість якої обумовлена змінами пір року, настроєвих резонаторів найзначиміших колізій у мікрокосмі й відповідно, соціальному житті ліричного героя. У жодному з віршів сонце не набуває домінантного звучання, ознак лейтмотиву, однак має потужний синергетичний вплив, постає перед читачем, як художня деталь, метафора, символ, а ще – як віра, надія і любов. З’являючись із периферії авторського світосприйняття (звідси: "Сон Це"), кожним своїм промінцем наповнює серцевину поетичних рефлексій викінченістю і справжністю.  

  Аністратенко В. Подорож у життя : роман / В. Аністратенко. – Луцьк : Надстир'я, 2021. – 404 с.


  Роман «Подорож у життя» вражає своєю заземленістю. Різнопланові сюжетні лінії з їхніми образами – персонажами відтворюють повсякденне буття. Автор, володіючи розмаїттям людської психології, вдало розкриває їхній внутрішній світ. Мандруючи його сторінками, мимоволі стаєш живим учасником подій, діалогів, розмірковувань над здобутками, переживаннями, турботами, болями і радощами персонажів, надихаєшся їхнім оптимізмом та впевненістю перемоги світлого над темним, добра над злом – все відтворюється в уяві, як на екрані. Авторові вдалося достовірно розкрити ті негативні явища – суспільні рудименти, з якими доводиться співіснувати і долати їх, «аби не забруднитися».

  Павлюк І. Спас : книга духовної лірики / І. Павлюк. – Львів : ЛА «Піраміда», 2021. – 288 с.

  У книжці «Спас» Ігоря Павлюка поетичний голос промовляє до читачів універсальними істинами, за якими – прагнення жити просто й чесно, дотримуючись Божих заповітів. Концепт радості у збірці спричинений щирим і відверто-глибинним бажанням ліричного героя віддати шану Творцеві за радість прожитих днів. «Я росту на полі цьому з квітами, // Діда ухопивши за рукав». Поет відчуває екстатичне переживання, подібно до Біблійного царя Давида, який танцював, прославляючи Господа. Поезія збірки «Спас» утверджує потребу людини в Божому світлі й вірі. Віра, Надія та Любов – ключові образи збірки, розкриті у віршах, де «темні сили» й грішники мають право на спокуту й повернення до Світла. Бог у всьому – утверджує ліричний герой, показуючи простоту духовних істин і складність лабіринтів людських доль. Збірка розрахована на широкі кола читачів, які живуть вірою у Слово-Бога.                      

   Лавренко Я. Наперекір рокам : поезія / Я. Лавренко. – Луцьк ; Ковель : Надстир'я, 2020. – 72 с.


  Впевнено не можу сказати: я – козак, галичанин чи волинянин. Проте з гордістю на весь світ гукаю: «Я – українець!». Чи так розпорядилася доля, чи магія чисел, а можливо, просто співпадіння в тому, що на кожні прожиті 10 років я видав по одній книжці. Хочу підтримати цю традицію і надалі. Оскільки прожити повністю дев’ятий десяток проблематично, вирішив видати книжечку на його початку. До того ж різко підводить зір. Основним лейтмотивом мого життя була Вільна Україна. З цього критерію оцінюю події і факти. Дякую всім хто допомагав у виході книжки. Читайте на втіху і користь. Слава Україні!                                                                                                                                                                                                                            Автор.

    Клюнтер В. Секунська січ : іст.-краєзн. нариси / В. Клюнтер. – Ковель : Ковель. міськ. друк., 2020. – 208 с. 


  «Секунська січ» – це авторське краєзнавче дослідження про боротьбу УПА проти окупаційних режимів на теренах прадавнього села Секунь, що на Волині. На основі архівних документів, спогадів старожилів, автор намагається донести до читача гірку правду про визвольні змагання українців за право бути вільними і незалежними людьми у своїй державі.

    Оринчак І. Почерк нащадка угринів : вірші / І Оринчак. – Ковель : ПП Івановський В. М., 2020. – 304 с.

 


  «Ви – дуже мудра і талановита людина! Щоб так можна було говорити віршами, то ж яким треба володіти багатством мислення і мовлення! Не кожна людина вміє висловити просто словами свою думку. А ви, отче Іване, висловлюєте думки, бачення, видіння, сподівання, передбачення, надії, спогади і філософські розважання такими красивими римованими рядками! Вони стеляться, як пісня, щирістю торкаючись душі.»                                                                                                                                                               Наталя Попович

    Корсак І. Отаман Чайка. Немиричів ключ : романи / І. Корсак. – Київ : Ярославів Вал, 2020. – 320 с.

  Вони обидва прагли самостійної Української держави – і поляк з українським серцем Міхал Чайковський – шляхтич, який вирішив бути козаком, і українець з «паспортом» шведської лояльності Іван Немирич, права рука гетьмана Івана Виговського, видатний дипломат, канцлер Великого князівства Руського, автор проекту Гадяцької угоди. Кожен хотів урятувати цю землю по-своєму і в різний час. Одначе – рівнозначно жертовно і віддано. Обидва хотіли відірвати Україну від Московії. Обидва ризикували задля цього життям. Обидва видатні діячі нашої історії оживають у романах Івана Корсака.

   Горик Н. Іван Омелянюк: життя за двох : біографічна повість / Н. Горик. – Київ : Ярославів Вал, 2020. – 136 с.


 Історія про те, як людина зуміла зробити себе, ставши успішним підприємцем, визнаним у світі фахівцем-радіоелектроніком та відомим доброчинцем і патріотом. Одначе ця історія ще й про те, як можна берегти родинну пам’ять, живучи за двох – за себе і за брата. Книга Ніни Горик створена на базі розповіді головного героя біографічної повісті Івана Омелянюка, а також – спогадів його сестер Марії й Анастасії та родинної хроніки його племінниці Марії Хотинської «Минуле стукає у двері».


  Павлюк І. Буг : роман / І. Павлюк. – Львів : Світ, 2020. – 328 с.

 Роман відомого українського письменника «Буг» – про реальні події на волинському Поліссі після Другої світової війни. Школярі однієї з місцевих шкіл на Волині, де народилася УПА, організували молодіжну організацію націоналістів, за що були жорстоко покарані радянською владою. Роман пересипаний віршами улюбленого поета однієї з головних героїв роману Андрія Наюка, – про психологію, філософію, ідеологію патріотизму. В ньому багато романтичного кохання і тілесних утіх, страждання, жертовності й зради, видінь і фантасмагорій, прозрінь і передбачень сучасної війни.

  Банада Н. Поетичні струни мого серця : поезія / Н. Банада. – Луцьк : Надстир’я, 2020. – 112 с.


  «Поетичні струни мого серця» – перша книга Надії Миронівни Банади. Вона складається із семи розділів і вміщає поезії та дві розповіді. Книга не залишає нікого байдужим і прочитується на одному подиху. Авторка прагне розкрити сутність отчого дому, рідної землі, людини, зрозуміти її історичне й соціальне призначення. 

  Хотимчук Є. Байструк : повісті / Є. Хотимчук. – Луцьк : Вісник, 2019. – 336 с.

 У повісті «Байструк» розповідається про життя і велику любов простої сільської дівчини, котра усім серцем потягнулася до коханого, вірила йому, віддала усе, що мала, найдорожче: вірність, кохання, тіло і душу, – і що з того вийшло.
 Тема кохання, людських взаємовідносин у центрі уваги і в інших повістях, що увійшли до цієї книжки. Цікаві людські долі, несподівані життєві повороти захоплять кожного, хто прочитає ці твори.
 
  Хотимчук Є. Калиновий щем : роман / Є. Хотимчук. – Луцьк : Вісник, 2019. – 200 с.


  Ця книжка про велику любов і ще більше розчарування, зраду, те, як неймовірно трудно в житті йти вперед, чогось добиватись. Злети та болючі падіння, здобутки та втрати. Власне те, що називається життям: складне, непередбачуване, різностороннє – у всіх його вимірах. А ще це оповідь про перше, неповторне кохання, котре головний герой зберіг на все життя.

 Оринчак І. Душа потребує дива : вірші / І. Оринчак. – Ковель : ПП Івановський В. М., 2019. – 164 с.


 Щирість, відкритість, любов до життя, любов до людей праці, до природи, патріотизм, вдячність і невичерпне джерело любові до рідної батьківської землі наповнюють поезію неймовірно талановитої Людини, о. Івана. Високодуховним поетичним словом він пробуджує в душах кожного читача любов до рідного слова, відкриває нам шляхи до Бога, наводить на роздуми, для чого ми прийшли у цей світ. В його словах – велика життєва мудрість і простота. Натхнення Вам, отче, сили, снаги і Божої помочі. 

  Ікстена Н. Молоко матері : роман / Н. Ікстена ; пер. з латинської Л. Мельник. – Луцьк : Твердиня, 2019. – 188 с.


  Нора Ікстена – одна з найвідоміших у світі сучасних латиських письменниць. ЇЇ роман «Молоко матері», який отримав кілька престижних міжнародних відзнак, порушує тему, надзвичайно важливу для всіх країн постсоціалістичного простору, – осмислення радянської окупації та її трагічних наслідків для людських доль.  

  Клубук О. Люблю своє Полісся : зб. прози та поезій / О. Клубук. – Луцьк : Вежа-Друк, 2019. – 212 с. 


  «Люблю своє Полісся» – перша книга Олександра Клубука, куди увійшли проби пера, починаючи з 2016 року. Автор від душі надіється, що знайомство і враження від прочитаного будуть приємними. В цій книзі він пропонує вашій увазі прозу і частину віршів, котрі почав писати з січня 2019 року. Зміст-тематику майже всіх своїх творів він не випадково присвятив чудовій Волинській землі! Адже саме тут, в далекій Поліській глибинці, він і народився. 

   Волинське радіо у наших долях / упоряд. В. В. Федчук. – Луцьк : Надстиря, 2020. – 268 с.


   Книга «Волинське радіо у наших долях» – плід творчої співпраці заслуженого журналіста України Василя Федчука та його колег, з якими він працював у Волинській обласній державній телерадіокомпанії. Ці спогади присвячені 80- літньому ювілею, основним віхам і пам’ятним сторінкам у біографіях радіожурналістів Волинського краю. Подані світлини перенесуть читача у вир подій минулих і недавніх, відновлять у пам'яті образи колег та героїв багатьох передач, які вже пішли в засвіти.

    Луцьк 1429. Остання столиця : альбом-каталог художніх виставок мистецького об'єднання Куля / ред. В. Федосюк. – Луцьк : Ініціал, 2019. – 215 с.


   Альбом-каталог художніх виставок мистецького об'єднання КУЛЯ. Присвячується 590-річниці З'їзду Європейських монархів у Луцьку 1429 року і 820 річниці утворення Волинсько-Галицької держави 1199 року.

 
   Мельник В. Маневиччина : маловідомі факти / В. Мельник, П. Хомич, С. Войчик. – Луцьк, 2019. – 184 с.
   Книга розповідає про маловідомі факти з життя найлісистішого району Волинської області – Маневицького. У виданні подається цікава інформація з історії лісівництва, топоніміки та лімнології, про боротьбу волинян за свої свободу та гідність, право бути господарем на своїй землі під час Першої і Другої світових воєн, у повоєнні роки. Подається  детальний опис маневицьких озер. віртуальна ексурсія у двню та новітню історію прилеглих до них територій розповідає про непрості долі людей, які жили на їхніх берегах, фіксує легенди, що збереглися із сивої минувшини.


    Гей В. Душа поетова – святая : есеї з літературного щоденника / В. Гей. – Луцьк : Надстир'я, 2019. – 184 с. 


  "Душа поетова – святая" – це в'язанка есеїв для поціновувачів майстерного добірного літературного слова, іще один післяжиттєвий дарунок від Василя Степановича Гея. Письменник наполегливо над ними працював. Радів, що має листування із багатьма літераторами України та зарубіжжя. Листи ці, за його словами, містять не стільки побутовий, як літературний характер.


    Хвас Ю. Вікна горища : поезія / Ю. Хвас. – Луцьк : Твердиня, 2019. – 68 с.



   "Вікна горища" – нова поетична збірка волинянки Юлії Хвас, у якій зібрано вірші, збагачені настроєвістю та семантикою. Назва книжки символізує загадкову ауру багатозначності тих важливих речей, які мають здатність перетворювати будні у романтично-міфічну історію. Читач потрапить у внутрішній простір деталізованих фантазій, метафоричних мотивів, які є своєрідними острівцями світоглядного одкровення авторки серед бурхливих подій сучасності та довірливих розмов про потаємне...  





    Корнійчук Н. Теплий трунок живиці : літ.-крит. статті, есе, поезія / Н. Корнійчук. – Луцьк : Надстир'я, 2019. – 252 с.


   У новій книзі "Теплий трунок живиці" авторка піднімає ряд актуальних питань у ключі історизму й любові до нашої Батьківщини: про волиніану. Про нову добу незалежності, музейну справу, Фонд "Милосрдя", Жіноче товариство імені Олени Теліги і лірики, найулюбленіший жанр. 
   "Є різні люди, є дуже багато порід людських і ... вони йдуть. Куди йдуть? Уперед! Завжди вперед! У світі немає кінця. У світі є лиш безконечність".

 
    Жінки і чоловіки Волині : статистичний збірник. – Луцьк : Головне управління статистики у Волинській області, 2019. – 154 с.
 

 Це видання розроблено Головним управлінням статистики у Волинській області на замовлення та за підтримки Проекту "Гендерне бюджетування в Україні". Представлений матеріал містить дані державної статистичної та адміністративної звітності, матеріали вибіркових обстежень та переписів. 

 
Світязь : альм. Волин. обл. орг. Нац. спілки письменників України / ред.-упоряд. О. Ляснюк. – Луцьк : Твердиня, 2019. – Ч. 24. – 186 с.


 
  Альманах Волинської обласної організації Національної спілки письменників України.



   Слапчук В. Роман Q Роман : роман-цитатник / В. Слапчук. – Київ : Рідна мова, 2019. – 592 с.
  "Роман Q Роман" Василя Слапчука – найкращий вибір для людини, залюбленої у Слово. Книжка для неспішного і вдумливого читання, недарма вона виходить у серії "Великий роман". Це зразок елітарного мистецтва, роман-цитатник, що зібрав під своєю обкладинкою найвизначніші здобутки філософів і письменників світового рівня. Роман для тих, хто прагне збагатитися духовно й інтелектуально. Кожне слово в ньому – значуще, кожне речення спонукає до роздумів...


   Гуменюк Н. Корона на одну ніч: роман / Н. Гуменюк. – Харків : Клуб Сім. Дозвілля, 2019. – 320 с.


   Передвоєнна Польща. Неподалік від Варшави, на заміській віллі "Венесса", відбувся конкурс краси. Увечері на ньому коронували переможницю, а вранці у готелі "Континенталь" її знайшли мертвою. В газетах – жодної згадки ні про таємничу смерть дівчини, ні про її тріумфальну перемогу. Хто й чому заблокував інформацію? І хто посягнув на юне життя? Заздрісна суперниця? Колишній наречений?..



   Лис В. Обітниця : роман / В. Лис. – Харків : Клуб Сім. Дозвілля, 2019. – 352 с.


  Хтось дізнався про давній гріх старого Антона Личака, надіслав листа з єдиним реченням: "Час повертати борг" – і збурив його спокій. А в сусідки Ольги своя драма: її син закохується в дочку бізнесмена Єгора, і та відповідає взаємністю, – але юна пара не знає, що насправді вони брат і сестра...


   Гуменюк Н. Квіти на снігу: роман /Н. Гуменюк. – Харків : Клуб Сім. Дозвілля, 2018. – 208 с.


   Авдієві ніколи не забути своєї коханої Соломійки. Колись він не встиг урятувати її. Тепер чоловік живе як відлюдник, неподалік тієї самої криниці, що забрала Соломійчине життя... Та цього разу він рятує незнайомку, приречену на смерть у ній. Врятована – донька художника, який загадково загинув у своїй майстерні. Дівчина випадково відшукала батькові картини в будинку Немолюків, один з яких відняв у Авдія найдорожче. Час повертати борги минулого, час віддавати вкрадене, час розставляти все на свої місця... Ніщо не минає безслідно, все має своє продовження – такий лейтмотив роману, сучасної варіації біблійної притці про Авеля і Каїна.



   Павлік В. З вами буде говорити скульптор : Біогр. нарис. – Київ : Друге дихання, 2019. – 48 с.

   
   Дім зі скульптурами Миколи Голованя входить до п'ятірки найхимерніших будинків України, доякого з'їжджаються туристи з усіх континетів. Розташований у старій частині Луцька, він має понад 500 скульптур, виготовлених у різних стилях. У мистецькому середовищі луцький скульптор відомий не лише своїм будинком, а й філософським спостереженням, які народжуються під час його розмов на кінчику язика.


   Хурсенко В. В. Соколята : поезія і пісні / В. В. Хурсенко. – Луцьк : Надстир'я, 2018. – 156 с.


  Книга поезій та пісень "Соколята" відомого волинського, українського співака із дивовижним голосом, композитора, із цілком неповторним аматорським почерком у піснях, із цілком неповторним авторським почерком у піснях, В'ячеслава Хурсенка, видається вперше за сприяння фонду "Рідна Волинь" і як підсумок 1-го фестивалю пісень В'ячеслава Хурсенка, який відбувся 2017 року.


   Ягода І. В. Крізь вогонь і воду : наук. краєзн. нариси / І. В. Ягода. – Ковель, 2019. – 220с.


   Книга висвітлює непрості події, які відбувалися на території села Бруховичі Ковельського району Волинської області у 1914–2016 рр., історію культових споруд сіл Бруховичі та Нужель. Друга частина розпочинається подіями, котрі відбувалися після звільнення нашої території від нацистських окупантів. Розповідається, зокрема, про односельчан, які потерпіли від політичних репресій, післявоєнного протистояння. Йдеться також про учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, учасників бойових дій в Афганістані та зоні АТО.

 
   Ступак А. Г. Хресна дорога матері : спогади / А. Г. Ступак. – Луцьк : Надстир'я, 2019. – 144 с.


  Нарис-спомин "Хресна дорога Матері" – синівська вдячність матері, що була заслана у далекому 1944 році із сином Антоном, тоді тримісячною дитиною, в один із спецпосьолків "отдального района СССР" Кіровської області Російської Федерації. Аби врятувати свою дитину від голодної смерті в жорстоких умовах перебування на засланні, мати ступила на Хресну дорогу – повернення сина до рідного села, до родини. Цим поверненням, що мовою карних кодексів називається втечею, вона вдруге подарувала синові життя. Спомин вибудувано на спогадах автора з далекого дитинства, на сучасному розумінні та сприйнятті фактів із тих страшних літ.



    "Босоніж пішла у небо" : метод.-бібліогр. матеріали / Волин. держ. обл. універс. наук. б-ка ім. Олени Пчілки; уклад. О. О. Кушнерик, Ю. В. Ціхоцька. – Луцьк, 2018. – 20 с.


   Світлана Степанівна Костюк – чудовий майсер художнього слова, авторка книг поезій, які перекладалися англійською, польською, російською мовами. Вона стала автором багатьох пісень. Учасниця та переможець численних міжнародних та вітчизняних форумів і конференцій. На відзначення 55-річчя від дня народження С. С. Бусел-Костюк – української поетеси, журналіста, педагога, громадського діяча пропонуємо вашій увазі методико-бібліографічні матеріали "Босоніж пішла у небо", які включають сценарій літературного вечора "І сповідь, і молитва, і пісня..." та план книжкової виставки "...Пісні і вірші – як сіль молитви. Знайдуть опісля на полі битви".



   Герасимюк О. Старолуцькі легенди / О. Герасимюк. – Житомир, 2018. – 40 с.
   Збірка старолуцьких легенд, записаних, сумлінно оброблених та впорядкованих О. В. Герасимюк, сприятиме широкому зацікавленню дітей історією й культурою древнього Луцька. У них відображено своєрідне бачення та оцінка окремих історичних подій, явищ, постатей простими людьми.


  Корецька К. Сонячна дівчинка : казка для всіх / К. Корецька. – Житомир, 2018. – 24 с.


   Гуменюк Н. Перекотиняв : вірші для молодшого віку / Н. Гуменюк. – Житомир, 2018. – 32 с.
   Любий читачу! Сподіваємось, зараз у тебе гарний настрій і теплих смішинок у ньому – як промінчиків у сонця. От і пречудово! Але навіть якщо усмішка твоя цієї миті заблукала десь між дощовими хмарками – також не біда. Хутчіше починай читати вірші з нової книжки відомої української письменниці, лауреата літературної премії імені Лесі Українки Надії Гуменюк "Перекотиняв".



   Горин Н. Казочки і колисанки для Максимка та Оксанки : твори для дошкільнят / Н. Горик. – Житомир, 2018. – 47 с.




  Бондар Т. Яблука для Іуди : поезії / Бондар Т. – Житомир, 2018. – 52 с.


  У третій поетичній збірці "Яблука для Іуди" Тетяна Бондар пише власну історію світу, в якій виходить за межі біблійного канону про вірність і зраду.


   Лисюк В. На крилах літ : поезія / В. Лисюк. – Луцьк : Надстир'я, 2018. – 120 с.


  "На крилах літ" – нова десята збірка віршів Валентини Лисюк. У книзі поезій-посвят авторка по-філософськи мудро висвітлює долю кожної людини, заглядає у потаємні куточки її душі, торкається кожного серця; вдало доповнюють кожен вірш-посвяту прості та щирі побажання, які звучать разом із вітальними словами.



  Костюк С. Зцілення любов'ю : поезія / С. Костюк. – Чернівці : Букрек, 2016. – 104 с.


   Віра, Надія, Любов – так можна коротко означити основний зміст нової книжки відомої української поетеси з Волині, лауреата й дипломата багатьох престижних літературних конкурсів та премій Світлани Костюк "Зцілення любов'ю". Віра в Бога і Його милосердя і справедливість, надія на одужання власне й суспільства, самовіддана любов до Вітчизни, людей, Природи є лейтмотивом, либонь кожного вірша збірки й чудовим уроком мужності, патріотизму й духовності для шанувальників поезії взагалі й творчості С. Костюк зокрема.



   Вербич В. Міжтисячоліття I : вірші / В. Вербич. – Луцьк : Твердиня, 2018. – 332 с.
   У книзі "Міжтисячоліття I" – частина поезій Віктора Вербича, написаних за вимогами традиційної, силабо-тонічної системи вирішування. Більшість текстів розміщено в хронологічному порядку. Таким чином, читач має можливість відстежити творчу еволюцію автора.



  Бондарчук А. Україна Голодомор 1946–1947 років: непокараний злочин, забуте добро / А. Бондарчук. – ФОП Мельник М. Ю., 2017. – 608 с.
   Книга э спробою подати голодомор 1946–1947 років при допомозі вчених, свідків, документів, як цілісну трагічну подію у її проявах, а три совєцькі голодомори – як складову політики, спланованої системою нищення України, упокорення духу українського народу Московією, царською, комуністичною, сучасною російською імперією і його незнищеність, високі моральні якості населення Західної України в нелегкі часи.



  Ванаселья Лі Володимир князь київський / Лі Ванаселья, Бранко Йованович. – Ірбіс Комікси, 2018. – 64.




   Павлюк І. Паломник / І. Павлюк. – Київ : ФОП Ретівов Тетяна", 2018. – 224 с.

   Цей роман відомого письменника – про народження і смерть, любов і ненависть, воскресіння і переродження, які кожен має пережити сам. Хтось шукатиме в цій книзі паралелі із "Паломництвом Чайльд Гарольда" лорда Байрона, хтось, можливо, із "Метаморфозами" Овідія... Але всі паралелі й компаративи тут діло другорядне і смакове. В ліро-епічний, драматичний наратив тексту "Паломника" інкрустовані поліритмічні "Зміна ритму", "Внутрішній голос", "Голос літописця", які органічно симфонізують подекуди медитативне звучання розмови подорожнього з людьми, із самим собою, із Всевишнім...


   Сверстюк Є. вічна туга за справжнім. Щоденникові записи. / Є. Сверстюк. – Луцьк : Терен, 2018. – 416 с.
  До книги увійшли щоденникові записи відомого письменника й вільнодумця, філософа. літературознавця та громадського діяча Євгена Сверстюка, занотовані ним у період із 1986 р. до 2014 р., коли в Україні відбулась Революція Гідності.


   Бондарчук А. Уклін ангелу : повісті / А. Бондарчук. – Луцьк : Надстир'я, 2018. – 196 с.
  Художньо-документальні повісті "Уклін ангелу" розповідає про трагічні події в історії українського народу – два останні голодомори. 

  Корнелюк Д. Вогонь дерзання : історико-релігієзнавчі нариси / Д. Корнелюк. – Ковель, 2018. –296 с.
  Праця Дмитра Корнелюка "Вогонь дерзання" видана до 1030-ліття хрещення Київської Русі, є видатним пам'ятником Волині до знаменної дати. Це десята книга духовно-морального спрямування відомого на Волині краєзнавця, християнського письменника, ініціатора і безпосереднього організатора духовної освіти в школах Волині на світанку Незалежності України.

    Живий Іван Корсак. Спогади про письменника : зб. статей. – Київ : Ярославів Вал, 2018. – 256 с.


    Це видання – квітка шани відомому романістові Івану Корсаку (1946–2017). Пам'ять про людину, яка покинула цей світ, поки живі, несуть рідні, друзі й колеги, та довше й надійніше – зроблене й залишене нею нащадкам, людству. Справжній масштаб особистості вимірюється не порожнечею після втрати, а набутком її добрих справ, яким активно користується суспільство. Як світло згаслої зірки опромінює ще не одне покоління сущих, так і яскрава особистість журналіста, громадського діяча, знаного письменника Івана Феодосійовича Корсака залишатиметься поміж нами. Саме про нього, живого й нині, ця книга сповідь. 


   Малиновський Валентин Ярославович : бібліогр. покажч. до 60-річчя вченого / Східноєвроп. нац. ун- ім. Лесі Українки; уклад. І. П. Сидорук; упоряд. В. Я. Малиновський. – Луцьк : Вежа-Друк, 2019. – 124 с. 
    У бібліографічному покажчику висвітлено життєвий і творчий шлях українського вченого, доктора політичних наук, професора кафедри політології та державного управління Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки – Валентина Ярославовича Малиновського.


   Павлюк І. Інтимне дихання епохи : статті, рецензії, інтерв'ю (1997–2017) / І. Павлюк. – Тернопіль : Астон, 2017. – Т. 3. – 718 с.



       Павлюк І. Інтимне дихання епохи : статті, рецензії, інтерв'ю (2010–2015) / І. Павлюк. – Тернопіль : Астон, 2017. – Т. 2. – 704 с.



       Павлюк І. Інтимне дихання епохи : статті, рецензії, інтерв'ю (1944–2010) / І. Павлюк. – Тернопіль : Астон, 2016. – Т. 1. – 752 с.


    Ця перша книга з підготовленого до друку тритомника статей, передмов, рецензій, есеїв, інтерв'ю відомого українського поета, лауреата Народної Шевченківської премії (Залізний Мамай), премії британського ПЕН-клубу.

 
    Біскуб І. Філософія, суспільство, мова : монографія / І. Біскуб, А. Данильчук, Л. Макарук. – Луцьк : Вежа-Друк, 2018. – 224 с.


    
   У монографії розглянуто пріорітетні напрями розвитку лінгвістичної думки XXI століття, а саме : специфіку когнітивної категоризації, мовної категоризації, лінвістичної категоризації; взаємозв'язок і взаємозалежність мови, суспільства й політики; формування та покликання мультимодальної та політичної лінгвістики. Висвітлено проблеми лінвістичного моделювання.

     Корсак І. Борозна в чужому полі : роман / І. Корсак. – Київ : Ярославів Вал, 2014. – 224 с.

  То славетна родина : старшого брата Степана Тимошенка звуть батьком американської прикладної механіки, середульший Сергій – міністр УНР, знаковий архітектор, посол і сенатор польського сейму, молодший Володимир – член уряду Рузвельта. А ще Сергіїв син Олександр був головним архітектором Вашингтонського метро та зводив хмарочоси в Нью-Йорку...



    Богодар Н. Відображення : роман / Н. Богодар. – Луцьк : Твердиня, 2018. – 456 с.

   
     Гаряче повітря південної країни. Солоне голубе море. Цілюще олійне дерево, яке не знає спраги і яке розбудить спрагу в грудях молодої іноземки...Чому іноді життєві події відбуваються так і не інакше? Що веде кожного з нас життям? Яке найвище призначення людини? Відповіді на всі ці запитання шукає головна героїня. Шукає щастя і кохання. Себе шукає...Кожен здатен знайти в зовнішньому світі тільки те, що носить глибоко всередині себе. Те, відображенням чого є сам. Не бійся побачити себе в дзеркалі незугарним, бо тільки так зможеш привести себе до пуття. І взагалі – не бійся. Завжди пам'ятаючи, що перше твоэ выдображення э небесним.



     Жулинський М. Акордеон : роман / М. Жулинський. – Київ : Український пріорітет, 2018. – 88 с.


     Батько головного героя мріє про акордеон, щоб заспівати свої псалми під власний акомпонімент, хоч геть не вміє грати. Та на допомогу йому приходить... сам акордеон...

    

    Кордунова С. Д. За чужою волею : оповідання / С. Д. Кордунова. – Луцьк : Надстир'я, 2018. – 132 с.


   Книжка Сіми Кордунової "За чужою волею" вміщує 13 оповідань, різноманітних за тематикою та ідейним спрямуванням. Однак драматизм та трагізм подій в цих оповіданнях обумовлені  тими суспільно-економічними і соціально-політичними обставинами, які були характерні для підневільної України в 40-90-х роках, що й дало можливість об'єднати їх під згаданою вище загальною назвою.



  Середюк О. М. Український рік. Історія, традиції, звичаї, обряди / О. М. Середюк. – Київ, 2018. – 384 с.

   Шановний читачу! Розгорнемо припорошені віками сторінки нашої стародавньої історії, відчуємодуховний світ пращурів, яких називали "внуками ДажБожими". Наш Каменяр писав: " Пам'ятайте, мої други, ширіть скрізь і все Правду, і ніщо більше, як Правду... Бо хоча Правда зразу усім гірка, так все-таки згодом, вона скрізь бере верх, й стає солодкою спасителькою людства..."

 

  Серця наповнені любов'ю. Творчий доробок педагогів Горохівщини. – Луцьк : Надстир'я, 2018. – 224 с.

   "Серця наповнені любов'ю" – збірка поетичних та прозових творів творчих педагогів Горохівщини, видання якої вже втретє ініціює та фінансує Горохівська районна організація профспілки працівників освіти і науки. Свої вірші читачам дарують 25 представників різних поколінь вчителів. У збірці, наче в материнській душі, жіночі серця плачуть за загиблими Героями Майдану і неоголошеної війни на Сході України. Найжаданіша у книзі – мрія про мир...




    Пашук О. Паранджа : поезії / О. Пашук. – Луцьк : Вежа-Друк, 2017. – 124 с.

     
    Паранджа – це, швидше, символ якоїсь заслони між чоловічим і жіночим, Сходом і Заходом, традиціями і новаторством, тілом і душею, автором і читачем. В основі побудови книги лежить концепція Дж. Ш. Болен ("Архетипи в кожній жінці"), яка, займаючись вивченням давньогрецької міфології, виявила в ній сім важливих для греків богинь і, відповідно, сім основних жіночих образів, а саме : Артеміду, Афіну, Гестію, Геру, Деметру, Персефону та Афродіту. За паранджею ховається кожна  з цих богинь, що уособлює певній жіночий архетип.




   Богданович М. А. Вірші і загадки для малої дитини та її родини / М. А. Богданович. – Ковель : Ковельська міська друкарня, 2017. – 60 с.



   100 миттєвостей європейського лідера : світлій пам' яті луцького голови Миколи Романюка присвячується . – Луцьк : Волиньполіграф, 2018. – 96 с.
  
    Книга-фотоальбом розповідає про деякі миттєвості із життя державного і громадського діяча, керівника виконавчої влади Волинської області у 2007 – 2010 роках, луцького міського голови (2010-2016 рр.) Миколи Романюка. Яскрава особистість, лідер за характером і покликанням увійшов у новітню історію древнього Луцька як чесна, віддана міській громаді людина. На його рахунку чимало добрих справ, які ще довго нагадуватимуть про організаторський хист цього вихідця із рядового рівненського села.


  Шторм Л. Ніжний шлейф загадкового літа : зб. поезій та есеїв / Л. Шторм. – Луцьк : Вежа-Друк, 2017. – 84 с.

    Книга складається з 50 віршів та 10 есеїв-замальовок. Кожен розділ має свою емоційну тональність. Тож читач може обрати те, що до душі йому саме у цей момент, та у будь-яку пору року відчути атмосферу приємного тепла літніх днів.



  Майданець І. М. Село Кульчин. Дзвін віків. Переплетення доль : історико-краєзнавчий нарис / І. М. Майданець, О. Д. Подубінська, Л. Ф. Антонюк. – Луцьк : Твердиня, 2014. – 200 с.

    У книзі висвітлюється історія села Кульчин від давнини до сучасності. Окремо подається природно-географічний опис місцевості. Показана історія селе через призму людських доль. Широко використані усні джерела інформації.


   "Коли душі торкнеться слово..." : збірник літ.- мистец. творів. – Ковель, 2017. – 308 с.


    В збірник "Коли душі торкнеться слово..." увійшли твори тридцятьох поетів, членів Товариства "Творчий світ" : Ковельського, Старовижівського, Камінь-Каширського, Ратнівського районів та міст Ковеля і Луцька. Тут поєдналися такі почуття як любов і страждання, радість і біль, розчарування і надії, труднощі нашого життя і різнобарв'я чарівної природи. Кожен твір – це стан душі поета, це відображення істини повсякденого життя, в якому відчуття земного коріння рідного куточка, енергія національного духу і любові до Батьківщини.


   Кондратович О. Поліська весільна епопея / О. Кондратович. – Луцьк : Надстир'я, 2017. – 236 с.

   Книга написана на основі дослідження весільної обрядовості Камань-Каширщини, розкриває погляди українців, зокрема поліщуків, на сім'ю, родинні стосунки, питання родоводу, показує значення та повноту збереження давніх традицій і звичаїв нашого народу, їхню роль у формуванні високої духовності та моральності молоді. Великий інтерес читача викличуть детальні описи весільних обрядів, зроблених у селах Видричі та Гута-Камінська.


  Луцьке Хрестовоздвиженське братство – інституційний розвиток та місце в суспільному русі України та Білорусі : матеріали Міжнародної наукової конференції, присвяченої 400-літтю Луцького Хрестовоздвиженського братства, м. Луцьк : Вежа-Друк, 2017. – 478 с.


   Науковий збірник складений за матеріалами Міжнародної наукової конференції "Луцьке Хрестовоздвиженське братство – інституційний розвиток та місце в суспільному русі України та Білорусі", присвяченої 400-ліття Луцького братства, яка відбулася 28-29 вересня 2017 року в Луцьку. До збірника включені доповіді та повідомлення з історії Луцького Хрестовоздвиженського братства, братського руху ранньомодерної доби, діяльності братських організацій у XIX – на початку XXI ст.


  Коменда О. Олександр Козаренко – піаніст, композитор, музикознавець : монографія / О. Коменда. – Луцьк : Вежа-Друк, 2017. – 252 с.

   У монографії розглянуто багатогранну творчу діяльність видатного українського піаніста, композитора та музикознавця Олександра Козаренка. Проаналізовано та систематизовано його творчий доробок у кожній сфері, накреслено магістральні напрями творчої еволюції та запропоновано концепцію універсалізму творчої особистості.



  Українське державотворення : проблеми і сучасність : зб. наук. праць. Вип. XIII / ред. кол.: Г. В. Бондаренко, О. Й. Дем'янюк. – Луцьк, 2017. – 176 с.

   Випуск вміщує статті з проблем українського державотворення, в яких аналізується роль окремих осіб у державотворчих процесах й події на українських землях у добу Української революції (1917–1921рр.), розкриваються окремі сторінки періоду Першої світової війни (1914–1918рр.), зокрема, події, які мали місце у Волинсько-Поліському краї, зокрема на Червищанському плацдармі, а також статті, в яких піднімаються наукові проблеми, над якими працюють вітчизняні науковці сьогодні.



   Дем'янюк О. Й. Цивілізаційний вимір України : сюжети поступу : навч. посіб. / О. Й. Дем'янюк. – Луцьк, 2018. – 116 с.

   У навчальному посібнику здійснено спробу осмислення історичного поступу руської / козацької / української цивілізації від доби Руської держави до сьогодення. Спираючись на сучасну вітчизняну історіографію, використовуючи комплексний підхід у виборі методів дослідження, автор подає своє бачення цивілізаційних процесів, полемізує щодо перекручених фактів, вказує на тенденційність їх використання попередніми дослідниками, намагається відтворити перебіг цивілізаційних процесів на українських землях, провести аналогії між минулим і сучасним.



  Із кореня дужого. Путівцями героїв історичних романів Івана Корсака : збірник статей. – Київ : Ярославів Вал, 2018. – 248 с.



  Коробчук П. П. Священна книга гоповідань / П. Коробчук. – Київ : Освіта, 2017. – 220 с.


  Павло Коробчук – один з найцікавіших письменників молодого покоління, автор п'яти поетичних збірок та одного роману, лауреат багатьох конкурсів та літературних слемів. Його твори перекладено англійською, німецькою, італійською, польською, литовською, білорською мовами. "Священна книга гоповідань" – історія життя трьох братів, які потрапляють у парадоксальні та вуличні перепитії – викрадання дітей, махінації з нерухомістю, торгівля внутрішніми органами... Ця книжка – своєрідний реквієм за гопниками. Книжка про віднаходження релігійності, про фікцію "своєї землі", про кризу середнього віку, про примирення  зі старістю, зрештою про любов.

 

   Павлік В. Овації, або Замальовки з натяком... : невигадані оповідки / В. Й. Павлік. – Луцьк : Твердиня, 2018. – 160 с.

  Це третя книга талановитого оповідача-пілігрима-авантюриста, казанови-донжуана, чоловіка, який змінив кілька професій, багато подорожував по світу і в себе, багато знає, любить і вміє радіти життю, любовно заражаючи радістю ближніх і дальніх, братів по крові і братів по духу.
 

  Zuzanna Ginczanka "Wiersze" / Зузанна Гінчанка "Вірші": польською та українською мовами. – Львів, 2017. – 112 с.

   Ця книжка – перша добірка перекладів українською мовою віршів Зузанни Гінчанки (1917-1944), видатної польської поетеси, легенди варшавської богеми 1930-х років, яку гітлерівці замордували у Кракові, оскільки вона була єврейкою за походженням. Народжена в Києві, усе своє дитинство та юність вона провела в Рівному, а під час війни переховувалася у Львові. Майже забута після трагічної смерті, поетеса через сто років після народження активно повертається в культурний обіг двох своїх вітчизн – Польщі та України. Книжка також містить есе перекладача, україніста з Познанського університету ім. А. Міцкевича Ярослава Поліщука, біографічні матеріали, підготовані Ізольдою Кєц та Кшиштофом Вільманом, мистецькі портрети поетки, створені Кристиною Пйотровською.


  Зек Б. М. Луцьк у роки нацистської окупації (1941–1944) : монографія / Б. М. Зек. – Луцьк : Вежа-Друк, 2017. – 421 с.

   У монографії висвітлено період нацистстької окупації в Луцьку, який тривав з 25 червня 1941р. Робота складається із чотирьох розділів. У першому висвітлено історіографію, джерельну базу та методологію дослідження. Другий розділ присвячений органам влади та нацистським репресіям. Автор характеризує ситуацію перших днів війни, політику Голокосту, порушує теми військовополонених, української допоміжної поліції, руху Опору. У третьому розділі розкрито соціально-економічне становище, висвітлено економічні відносини, діяльність Українського допомогового комітету, повсякдення лучан. Автор також звертає увагу на охорону здоров'я. Четвертий розділ присвячений культурі. У ньому йдеться про становище Церкви, освіти, театральне життя. Окремо звернено увагу на роботу Волинського краєзнавчого музею, охарактеризовано міську періодику того часу, проаналізовано діяльність "Просвіти" і спортивне життя періоду окупації.


   Рожанський О. І. Де ти, щастя сироти? : роман : у 2 кн. Кн. 2. / О. І. Рожанський. – Луцьк : Надстир'я, 2016. – 352 с.


  У другій книзі роману "Де ти, щастя сироти?" Олексія Рожанського читач зустрінеться як уже зі знайомими персонажами, так і з новими. Детально описано, як бідували дві Данилові жінки, Зоя і Олена, бо їх чоловік потрапив на фронті у полон, два рази втікав і врешті-решт йому вдалося повернутися додому.



    Рожанський О. І. Де ти, щастя сироти? : роман : у 2 кн. Кн. 1. / О. І. Рожанський. – Луцьк : Надстир'я, 2016. – 656 с.
    Мало хто з літераторів свою першу прозову книжку пише у форматі "епопея". Але саме так зробив Олексій Рожанський з Волині. Втім, він, можливо, зробив це тому, що вважає себе не письменником-професіоналом, а письменником-аматором. Герой його роману – сирота Данилко, бідний сільський хлопець. Попри складні життєві обставини, попри нелегку долю, він своєю важкою працею добивається поваги довколишніх. Не тільки для представників панства, але й для простих селян. Саме тому Данила Карповича згодом обирають війтом. У які б прерпитії не потрапляв найпозитивніший персонаж роману – чи то конфлікт з паном, чи то перебування на фронті, чи то боротьба з корупцією, чи то складний любовний вузол – він завжди і скрізь намагався бути чесним. І перед собою. І перед іншими.



    Гриб В. Син капітана : кінороман : у 2 кн. Кн. 1 : Син капітана / В. Гриб. – Луцьк : Вежа-друк, 2017. – 220 с.
   Зустрілися двоє. Вона з вершини свого високого соціального статусу раптом розпустила перед ним хвоста. Він оцінив і, як міг, зіграв пред нею бідного, але благородного лицаря. Минуло два роки – і вони зрозуміли, що їх звела доля. А навіщо? Читайте про все це в кіноромані Василя Гриба "Син капітана".



  Слава і гордість культури України : випускники Волин. держ. у-ща культури і мистецтв ім. І. Ф. Стравінського 1952–1997 рр. / упоряд.: А. П. Антонюк, О. І. Кожемякіна, О. І. Тарадуда. – Луцьк : Твердиня, 2017. – 408 с.

   Ця книга містить матеріали про життя і творчий шлях випускників мистецьких навчальних закладів – попередників нинішнього Волинського державного училища культури і мистецтв ім. І. Ф. Стравінського, які удостоєні державних почесних звань за період з 1952 по 1997 роки минулого століття.



    Шахова К. Записки як жанр української прози XX – початку XXI століть : монографія / К. Шахова. – Луцьк : Вежа-Друк, 2017. – 216 с.


   У дослідженні вперше цілісно проаналізовано записки як жанр в українській художній літературі XX – початку XXI століть; виділено етапи становлення й окреслено вектори розвитку. Розглянуто особливості жанру записок на загальнотеоретичному, історичному, національному, індивідуально-авторському рівнях. Визначено відповідність дефініції "записки" в назвах досліджуваних творів жанроаим реаліям. Схарактеризовано індивідуально-авторські модифікації записок. 

 
  Голюк В. Срібна ріка : збірка поезій / В. Голюк. – Луцьк : Вежа-Друк, 2017. – 172 с.

  Основні теми поетичних творів збірки – війна на Сході України, любов до Вітчизни, її захисників, Поліського краю й рідного села, матері та коханої людини.



   Лисюк В. П. Живу любов'ю : поезія / В. П. Лисюк. – Луцьк : Надстир'я, 2016. – 116 с.


  "Живу любов'ю" – нова збірка поезій Валентини Лисюк. Як і в попередніх збірках, у творчості авторки проблема людини займає одне з провідних місць у системі її світоглядно-філософських роздумів. Досить чітко простежується прагнення розкрити людську сутність, зрозуміти історично-соціальне призначення, у складних протиріччях сьогодення відшукати джерела людяності та суспільного поступу, осмислити духовне життя суспільства. Вся поезія Валентини Павлівни пронизана любов'ю до рідного краю, до України і є рушієм її творчості...


  Скрипник А. Світи, світи, старий маяк... / А. Скрипник. – Київ, 2008. – 112 с.

  У новій книзі Анатолія Скрипника – розповіді про подорожі, долі поетів, художників та моряків, образи, яких завжди привертають увагу автора.
  

   Засадко Л. І. Квітуй, Україно : поезії / Л. І. Засадко. – Луцьк : Надстир'я, 2017. – 84 с.

   Пропоную вашій увазі свою дев'ятнадцяту поетичну збірку "Квітуй, Україно". В ній біль, тривоги, роздуми і побажання, викликані сумними подіями, які відбуваються на наших східних теренах. Три роки точиться неоголошена війна проти України, нав'язана нам східним сусідом, якому допомагають місцеві україноненависники та різні бандитські угрупування, на чолі яких російські офіцери, з російською зброєю і військовою технікою...



  Кочерга С. О. Письменницький епістолярій : навч. посіб. / С. О. Кочерга. – Луцьк : Вежа-Друк, 2017. – 220 с.
   Посібник відповідає навчальній програмі дисципліни "Письменницький епістолярій". Написаний на основі розробленого й апробованого автором курсу лекцій. Містить матеріали з теорії письма у світлі структуралістичних досліджень та огляд епістолярної спадщини визначних письменників кінця XVIII –  початку XIX ст.

 

   Вербич В. За тінню пісні журавлиної : вірші / В. О. Вербич. – Луцьк : Твердиня, 2016. – 132 с. 

   У збірці "За тінню пісні журавлиної" – вірші, написані Віктором Вербичем впродовж останнього часу. Де б не творилися ці тексти : у Луцьку, в селі Грибовиця на Волині, у Стамбулі чи на турецькому Середземномор'ї, – в них образи мінливої мелодії буття, вдячність Всевишньому за земні іспити, чуття сучасної української трагідрами. 

 
  Кийко О. М. Кренделики з Порубіжжя : іроніч. детектив / О. М. Кийко. – Луцьк : Твердиня, 2017. – 200 с.
  Бешкетна хедхантер Мартик обожнює професійне життя у нетиповій кадровій агенції та мріє перевершити одвічного суперника-колегу. Його раптова загибель  штовхає принципову дівчину на пошуки небезпечної істини...
  

  Лис В. С. Діва Млинища : роман / В. Лис. – Харків : Клуб Сім. Дозвілля, 2016. – 368 с. 

  Хто вона, таємнича постать, яка іноді являлася мешканцям села Загоряни, що жили понад річкою Мережкою – на Млинищі? Від чого берегла, про що попереджала зникла в лісі нещасна закохана? Вона стала совістю для Панаса Терещука, який, жертвуючи своїм коханням, на довгих двадцять п'ять років солдатчини покинув Україну, аби привезти з переможеного наполеонівського Парижа старовинну мапу рідного села. Двісті років захована під стріхою батьківської хати, вона змінить життя недолугого історика Святослава Чишука... 

 
 Струцюк Й. Операція "BURZA", або Ми їх спільно винищимо : повість / Й. Струцюк. – Київ :  Укр. пріорітет, 2017. – 288 с.

  Трагічне протистоянна на Волині двох поневолених нацистською Німеччиною народів – українців і поляків – почалося не в 1943 році й не на Волині. Воно – наслідок міжвоєнної політики Польщі – сумнозвісної репресивної політики так званої "пацифікації", заселення українських етнічних територій "осадниками", намагання "ополячити" й "окатоличити" населення Західної України, що після поразки УНР опинилося під польським гнітом. Автор цієї трагічної повісті відомий письменник та історик Йосип Струцюк на собі відчув всі жахи польської окупації, адже народився на Холмщині, звідки, власне, й починалася друга україно-польська війна. Починається ще з 1938-го.
 

  Струцюк Й. "Отаман Болбочан та інші" / Й. Струцюк. – Київ : Укр. пріорітет, 2017. – 192 с.

  Трагічне ім'я одного з найталановитіших українських воєначальників 1917–1920 рр. минулого століття Петра Болбочана лише останнім часом повертається до нас без проекції "кривих дзеркал". На жаль, це спотворення через людську гординю і заздрість цупко пристало до вишколеної військової постаті безстрашного лицаря на тлі буремних революційних нутрів, які свинцем і кров'ю ідентифікувалися тоді в Україні, вписуючи почасти суперечливі та неоднозначні сторінки в нашу історію. Хай там що, а отаман Болбочан таки мав право сказати: "Ми перед батьківщиною свій обов'язок виконали чесно". За що й мусимо пом'янути героїв. 

  Гальянова Т. Ходжа : роман / Т. Гальянова. – Луцьк : Твердиня, 2017. – 216 с.
  Молода авторка Жанна Ходжанова випадково дізнається, що написане нею має можливість збуватися в реальності. Однак такі, на перший погляд, неймовірні можливості приносять їй самі лише негаразди, в результаті яких жінка постає перед непростим вибором – "написати" особисте щастя чи врятувати життя тих людей, які мимоволі стали заручниками її творчої фантазії...
 

  Процайло А. Перстень любові : роман / А. Процайло. – Луцьк : Твердиня, 2017. – 208 с.

  Герой роману Панас Кріпкий, зневірившись у собі, аби не завдавати болю рідним, вирішує піти з життя... Але за мить до самогубства його рятує...воша!..Невже світ – це павутиння, в якому все впливає на все? Аби повернути сенс життю Панаса Кріпкого, доля занурює його в нетрі неймовірних випробувань. Підсовує друзів і ворогів, яких ще не мав ніхто. Біль – душевний і фізичний – так тісно переплітаються в Панасові, що він перестає відрізняти химери від яви...

  Осійчук О. Айхо, або Подорож до початку : роман / О. Осійчук. – Луцьк : Синя папка, 2017. – 384 с.

   "Айхо, або Подорож до початку" – це перша книга серії романів, де кожна нитка-загадка веде до головної таємниці. Це історія хлопчика Айхо, який одного дня зрозуміє, що сильним людину робить не меч у руці, а добре серце.

  Гнатюк В. Кароока кара : інтимна лірика / В. Гнатюк. – Луцьк : Вежа-Друк, 2017. – 98 с.
   Книга є зібранням віршів інтимної лірики та розкриває широкий діапазон душевних переживань ліричного героя. Автор активно експериментує з формами. Завершується збірка вінком сонетів.



  Синя Н. А. Іванчиці : село, серпанком оповите / Н. А. Синя. – Луцьк : Надстир'я, 2016. – 136 с.
  "Іванчиці: село, серпанком оповите" – це розповідь про природу краю, історичні події, що відбулися з часів глибокої давнини до сучасності. Ця книга – не лише емоційна розповідь про село Іванчиці, а й наукова дослідницька праця, яку автор збирала та удосконалювала протягом багатьох років.

  Рижко В. М. "Наш роде хороший..." або весілля по-старовижівськи : збірка пісень / В. М. Рижко. – Ковель : Ковельська міська друкарня, 2017. – 132 с. 
  Пісні, співанки, обряди, молитви подані в оригіналі автентичною мовою, яка була притаманна жителям Старовижівщини в ті давні часи. Книга присвячується мамі Романчук Єфросинії Петрівні (уже покійній) та всім матерям Волині.


  Хотимчук Є. Слово гаряче та щире / Є. Хотимчук. – Луцьк : Вісник+К, 2017. – 375 с.

  "Слово гаряче та щире" Євгена Хотимчука є дев'ятою книжкою. В ній зібрані публіцистичні матеріали, котрі побачили світ у газеті "Вісник+К" за двадцять два роки. Написані вони на найрізноманітніші теми, хоча левова частка публікацій стосується політичної тематики. У центрі уваги – події двох революцій, підлість і продажність влади. Про все автор пише гаряче і щиро.


  Купчинська Ю. Т. Вічно живі в наших серцях : іст.-краєзн. нариси / Ю. Т. Купчинська. – Ковель, 2017. – 132 с.  

    Про учасників Другої світової війни сіл Купичева та Нир Турійського району Волинської області. Книга присвячена світлій пам'яті Івана Севастяновича Жуєвського, який не повернувся з фронтових доріг.


  Лис В. Місяць, обмитий дощем : збірка / В. Лис. – Харків : Клуб Сім. Дозвілля, 2017. – 352 с.


   Ця збірка різнобарвних, але водночас таких споріднених есеїв і новел про життя – немов букет зібраного восени листя. Серйозні, а інколи й іронічні роздуми про сенс щоденного буття й плин часу, про історичну долю України й таємниці людського серця...


   Дем'янюк О. Волинський пантеон : Схід–2016 / О. Дем'янюк, Г. Гулько. – Луцьк : Айс Принт, 2017. – 52 с.


    У виданні зібрано відомості про волинян, які загинули під час проведення антитерористичної операції на Сході України та померли у шпиталях і вдома від поранень, травм отриманих на фронті та нещасних випадків у 2016 р.


  Махонюк А. П. Зірка пливе до світанку : поезії / А. П. Махонюк. – Луцьк : Надстир'я, 2017. – 208 с.


    Нова збірка верлібрів Анатолія Махонюка "Зірка пливе до світанку" вийшла до 55-річчя автора вже після його смерті так як данина пам'яті про брата і сина від сестер та батьків.


   Мосійчук П. СПРОТИВ / П. Мосійчук. – Тернопіль : Джура, 2017. – 320 с.


   Ця книга – пласт історичної правди про нескорених патріотів, які в часи лихоліть жертовно боролися з яничарами комуно-більшовичького режиму за свободу і незалежність України.

 

  Рожко В. Високопреосвященний Ігор Губа, архієпископ Уманський і Полтавський / В. Рожко. – Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2017. – 156 с.
  Пропонована праця розгортає перед читачем сторінки багатогранного життєпису Ігоря Губи, архієпископа Уманського і Полтавського УАПЦ Другого відродження 1941–1944рр.


   Корсак І. На розстаннях долі : роман / І. Корсак. – Київ : Ярославів вал, 2017. – 336 с.
   Трагічна і щаслива доля інтелігенції...Бути високо поцінованою суспільством де-юре і водночас – бути приниженою й упослідженою де-факто, не піднімаючись вище визначення "прошарок". Бути спокушеною підкупом: коли успішно, коли ні... Але й – бути в усі часи незламною, витягуючи себе, як барон Мюнхаузен за чуба, свій народ зі смердючого болота бездуховності і деградації. "Самостійні діти", за Маланюком, воістину даровані Небесами. Цей роман – про дивовижні й розмаїті долі інтелігенції в середині пекельного XX століття, серед яких – засновник УПА Тарас Бульба-Боровець і командувач УНА Павло Шандрук.


   Карлін М. І. Інвестиційні офшори : навч. посіб. / М. І. Карлін, О. А. Івашко. – Луцьк : Вежа-Друк, 2017. – 292 с.

   У посібнику проаналізовано інвестиційні офшори Європи, Азії, Америки, Африки та Океанії. Розкрито специфіку функціонування інвестиційних офшорних установ і спеціальних економічних зон у різних країнах світу та в залежних юрисдикціях. Значну увагу приділено виявленню особливостей функціонування тих інвестиційних офшорних центрів, які включені в список Кабінету Міністрів України.


  Мольчак Я. О. Загальне землезнавство : підручник / Я. О. Мольчак, Л. В. Ільїн, В. О. Фесюк, І. Я. Мисковець. – Луцьк : ІВВ Луцького НТУ, 2017. – 385 с.
   У підручнику розглянуті та наведені елементи і складові частини географічної оболонки, а також Земля у світовому просторі, грунтовий покрив, людина і суспільство, охорона і раціональне використання природних ресурсів та ін. Представлені методичні матеріали (практичні роботи, теми рефератів, задачі та завдання, питання для засвоєння матеріалу, довідка та науково-популярна література, матеріали для проходження польової практики).






   Система місцевих платежів в Україні : теорія,
історія, перспективи : кол. моногр. – Луцьк : Вежа-Друк, 2017. – 188 с.
    У монографії обгрунтовано новий підхід до визначення системи місцевих платежів. Зокрема, висвітлено принципи їх побудови й структуру, історію формування. Розкрито особливості місцевого оподаткування України та роль загальнодержавних податків у наповненні місцевих  бюджетів; сутність й особливості самооподаткування як складової частини місцевих платежів; досвід справляння місцевих  платежів у зарубіжних країнах; окреслено проблеми та перспективи податкової децентралізації в Україні.


  Струцюк Й. На березі крутіжу : зб. проз. творів / Й. Струцюк. – Луцьк : Вежа-Друк, 2016. – 388 с.



    "На березі крутіжу" – нова прозова книжка відомого українського письменника Йосипа Струцюка. Колоритні хараетери, тонке відчуття психології героїв, соковита та яскрава народна мова, любов до рідної землі – характерні особливості прози відірваного від буденної суєти й галасливих тусовок волинського автора, котрий чесно та глибоко розорює впродовж десятиріч відведений йому високою небесною канцелярією, літературний переліг.


   Гуменюк Н. Етюд із метеликом : зб. оповід. / Н. Гуменюк. – Харків : Віват, 2017. – 240 с. : іл.



    У збірці "маленьких повістей" письменниця виразно презентує своє бачення сучасності, ніби заштриховує тло на малярському полотні. Різні та на перший погляд пересічні особистості потрапляють у незвичні для себе ситуації вибору, боротьби чи безвиході. Проте хай би про кого йшлося – про сільську відлюдницю, чиє серце сповнене милосердя та нерозтраченої теплоти, про скромного приватного детектива, якому вперше в житті випадає роль звабника, або про юну іспанку, яка от-от дізнається таємницю бентежних снів-марень, – рано чи пізно буремні події сплітаються в гармонійний етюд "про любов". 


    Криштальський А. Десять гріхів : роман / А. Криштальський. – Харків : Клуб Сім. Дозвілля, 2017. – 272 с.
   Давно, під час війни, загинула красуня Ривка й забрала з собою таємницю золота, нажитого на людській біді. Не змогли врятувати її від рострілу вірні подруги Клавка та Світлана. Тоді ж і заприсяглися вони: виживуть, знайдуть скарб і візьмуть від життя все, що тільки зможуть. 
  На схилі років не дає їм спокою таємниця проклятої скриньки з коштовностями. Та краще було б і не починати її шукати. Адже учасники драми ще не знають, що старі гріхи поховані не назавжди... 


    Павлюк І. Поза зоною : повісті / І. Павлюк. – Тернопіль : Навч. кн. Богдан, 2012. – 268 с. 

   Три повісті-притчі, об' єднані спільною назвою, що визначає суттєве: прорив із павутиння світу, де "трагедії відсвічують фарсами", де "дикий танець свободи" чи того, що свободою вважають – у понадсвіття творчості, кристалізації духу, визрівання душі.
  Тут ледь не кожна фраза – знакова. Ці повісті – магічні за сприйняттям сущого, що є водночас ірреальним, реалістичні за точно підміченим і філософськи означеним плином  буття, де той, хто шукає істину, враз усвідомлює: "Любов і Батьківщина – то таки найголовніше".

   Коробчук П. Хвоя / П. Коробчук. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 223 с. 
 
  

   Скорук  І. Курсова та дипломна роботи з ономастики : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / І. Скорук. – Луцьк : Вежа-Друк, 2017. – 272 с.

   У посібнику йде мова про порядок виконання курсової та дипломної робіт, загальні вимоги до їх структури й оформлення, збір ономастичного матеріалу, його систематизацію та лінгвістичний опис. Подано орієнтовну тематику курсових і дипломних робіт із регіональної та літературної ономастики, списки рекомендованої літератури. Виклад суті ономастичного напряму досліджень, його основних теоретичних положень допоможе студентові засвоїти поняттєво-термінологічний апарат з ономастики, навчить послідовності у проведенні наукових досліджень, надасть кваліфіковані поради щодо прийомів лінгвістичного опису будь-якого ономастичного матеріалу.


   Мельник В. Земля Чірмуса і Оха. Краєзнавчі штрихи з минулого та сьогодення. Черемський природний заповідник та його округи / В. Мельник, О. Бірюліна, С. Пащук. – Луцьк : Волиньполіграф, 2016. – 100 с. : фот.кольор.
    Книга розповідає про маловідому в Україні територію – Черемський природний заповідник. Автори роблять екскурс у давню та новітню історію території і розповідають про непрості події, що відбувалися на ній та у прилеглих місцевостях. Це перша в Україні спроба відновити тисячолітню історію Черемського болота, що на Маневиччині.
Книга щедро ілюстрована матеріалами із минулого краю і сучасними світлинами.



     Лис В. С. Діва Млинища : роман / В. С. Лис. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 368 с.

  Таємнича Діва Млинища, що іноді являлася жителям невеличкого поліського села Загоряни, що мешкали на кутку понад річкою Мережкою, навіть своєю незримою присутністю берегла їх від найстрашнішого — зради своєї совісті. Бо великі війни, революції, круті повороти історії часто ставили їх перед вибором, від якого залежало — жити чи померти. А ще було кохання — жертовне і руйнівне, вірне і підступне, щире і надумане, красиве, як квітка, і темне, як осіння ніч — але кохання… Дивно переплетуться долі, розлетяться світами, аби на початку ХХІ століття зійтися у рідному селі — і знову летіти вільними птахами…



  Гуменюк Н. Танець білої тополі : роман / Н. Гуменюк. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 304 с.
         Роман «Танець білої тополі» поєднав у собі минуле й сучасність, ліричну любовну історію й захопливу інтригу. І дві, здавалося б, такі різні людські долі… Вероніка Величко — вихованка дитячого будинку — побачила на старій післявоєнній фотографії… саму себе. Як опинилося це фото у дивній кімнаті без вікон, де порядкує старий чоловік, схожий на Бога, та які приголомшливі знахідки чекають на Ніку попереду? Дівчина з міста, яка на все життя зберегла у серці любов і ласку тільки няні Нати із сиротинця та яка, навіть ставши безхатьком, не перестає опікуватися тими, хто слабший, зокрема безпритульними тваринами… Старий сільський костоправ, якого в дитинстві врятував від каліцтва мандрівний лікар, і його єдина на все життя кохана Вишенька — панна з багатого маєтку… Хто вони одне одному, ці люди з різних епох?


  Коли вертаюся додому : пісні на слова Василя Гея. – Луцьк : Надстир'я, 2015. – 116 с.

    «Коли вертаюся додому» – музичне видання, випущене видавництвом «Надстир'я» (2015) у рамках обласної видавничої програми. До збірки ввійшли поетичні твори покладені на музику Олександром Огородником, Олексієм Онишком, Анатолієм Вольським та іншими композиторами. 


  Павлюк І. Вирощування алмазів : філософський роман / І. Павлюк. - Львів : Апріорі, 2016. – 216 с.

   Роман «Вирощування алмазів» Ігоря Павлюка — це філософська візія людської сутності як іманентно незмінної субстанції, що має приховані камери. Але водночас письменник створив із літературного полотна параболічну притчу, в якій читач матиме змогу побачити людину на широкому історичному та метафізичному тлі. Це казка про сутності людської матерії і водночас про чинники світобудови, в якій людська присутність необов’язкова: Вічність, Суєта, Лоа і Анти-Лоа (Сатана), Випадок, Доля, Майстер… Любов. У романі Вищі Сутності бавляться з людиною, відчуваючи свою одвічну приречену причетність до людського.


  Скрипка Т. Лариса Петрівна Косач-Квітка (Леся Українка). Біографічні матеріали. Спогади. Іконографія. – Кн. 2. – Нью-Йорк : Київ : Темпора, 2015. – 535 с. ; фото.
   Книга є  продовженням і доповненням до попереднього видання 2004 року. Матеріали укладені за принципом тематичних розділів:оригінальні тексти Лесі Українки, спогади, статті, іконографія. Переважна частина матеріалів  – це спогади та епістолярій Ізидори Косач Борисової, Лесиної сестри, спадщина якої ніколи не виходила окремим виданням. У книзі подані також спогади сучасників Лесі Українки – Наталії та Дмитра Дорошенків, Валерії О’Коннор-Вілінської, Менделя Розенбаума. Окремий розділ становлять статті про Лесю Українку та її творчість дійсних членів УВАН у США – Альберта Кіпи, Юрія Лавріненка, Євгена Маланюка, Володимира Міяковського, Лариси Залеської Онишкевич, Юрія Шевельова. Розділ «Іконографія» доповнено новими, не відомими досі світлинами з приватних архівів.


  Бондаренко Г. В. Історична топоніміка Волинської області: назви населених пунктів / Г. В. Бондаренко, В. В. Кихтюк. – Луцьк: Надстир'я, 2016. – 368 с.

  У книзі відповідно до кількості населених пунктів Волинської області в сучасному адміністративному поділі станом на 2015 рік розповідається про виникнення, походження і зміни назв. 1068 міст, селищ міського типу і сіл є об'єктом уваги цієї книги. З наукових позицій подано обгрунтування історії походження і змін назв, враховано народні перекази і легенди. У додатках подається ряд зниклих населених пунктів, а також перейменованих у ХХ і ХХІ століттях.
Для студентів та викладачів історичних факультетів, вчителів історії, краєзнавців, а також тих, хто цікавиться історичною топонімікою.


   Прогулянка Волинню та Луцьком : путівник / П. Троневич, О. М. Карліна. – Київ: Балтія-Друк, 2015. – 158 с.: іл.

    Нове видання продовжує популярну серію путівників «Прогулянка…». Волинь – давня історична земля України, розташована в центрі Європи. Звідси беруть свій початок ріки Балтійського та Чорного морів, через Волинь проходили найважливіші торговельні шляхи Європи. Волинь – це територія, де сходяться три держави, три народи – українці, поляки й білоруси, об’єднані спільними етнічними та культурними коренями. Багатокольорове видання містить інформацію про історію і сучасність Волинської землі, опис міст та історичних місць області, пам’яток культури і природних багатств краю; до видання додається докладна карта Волинської області і карта Луцька. Видання спрямоване на широкий загал – в першу чергу, молодь, а також стане в пригоді всім, хто любить пізнавати історію рідного краю подорожуючи.


    Корсак І. Запізніле кохання Миклухо-Маклая : роман / І. Корсак. – Київ: Ярославів Вал, 2016. – 232 с. (Серія "Сучасний Бестселер України").: іл.

    Пантелеймон Куліш якось писав: «Багато нашого по чужих хатах позалежувалось, що не всяке вже й пізнає, чиє воно спершу було. Багато позабирали в нас усякого добра сусіде, багато і самі наші предки по чужих людях порозносили... А воно Бог зна коли було наше «непрошене й не дане», тільки що не було в нас на Вкраїні захисту все те ховати». Серед тих, кого «сусіде позабирали», є ім'я славетного вченого і мандрівника Миколи Миклухо-Маклая. Саме про нього йдеться у новому романі Івана Корсака.





   Мельник В. Луцький зоопарк / В. Мельник. – Луцьк : ВолиньПоліграф, 2015. – 78 с.

  Видання підготовлене для донесення до широких кіл громадськості інформації про Луцький зоопарк – один із найменший відомих в Україні. Цей заклад упродовж багатьох років має важливе природоохоронне значення як осередок збереження багатьох видів тварин, веде широку просвітницьку роботу, використовує нетрадиційні методи роботи з екскурсантами. У книзі також вміщені короткі, проте інформаційно дуже насичені розповіді про тварин, які експонують у колекції.
Видання також містить сучасні кольорові оригінальні фотографії, що були відзняті за межами зоопарку, доповнюють тексти та яскраво відображають красу тваринного світу Волині.


  Борис Клімчук: "Я – син волинської землі". – Луцьк : Надстир'я, 2015. – 336 с.

   Бог дає людині одне життя. І проживає його по-своєму. Хтось інертно пливе за течією. А є люди, які вміють не лише отримувати радість від життя, а й робити світ навколо кращим. Борис Петрович Клімчук належав до тієї рідкісної когорти людей, які випереджають свій час, які прокладають мости у майбутнє. У чому ж феномен Б. П. Клімчука - видатного державного, політичного та громадського діяча? Фонд "Рідна Волинь" (створений Б. П. Клімчуком), що є упорядником цієї книги, не ставив собі за мету рокривати всі грані Бориса Петровича. та це й неможливо - потрібен час, щоб по-справжньому збагнути велич постаті, осмислити все те, що залишив він по собі на рідній землі і не тільки... Тут - лише спогади колег, соратників, друзів, близьких людей. Спогади, що з часом теж ставатимуть все більшою цінністю, деякі інтерв'ю з ним минулих літ. Книга "Борис Клімчук: "Я - син волинської землі" - це лише невеличка данина поваги і вдячності волинян Борисові Петровичу Клімчуку, справжньому синові волинської землі!


  Коц М. Г. У лабетах червоних вампірів (репресії радянських "визволителів" проти українських патріотів на теренах Волині в 1939–1941 рр.) / М. Г. Коц. – Луцьк : Надстир'я, 2015. – 214 с.


   Ця книга - своєрідний мартиролог усім розстріляним, закатованим, вивезеним на мученицькі каторжні роботи волинянам - українським патріотам новоявленими каїнами, так званими, радянськими "визволителями" в 1939–1941 роки. Її автор М. Г. Коц, який сам пройшов, як кажуть, вогонь і мідні труби, на основі розсекречених архівних документів, особистих спостережень розвінчує жорстокість і підступність тоталітарного режиму, який позбавляє життя тисяч безневинних співгромадян тільки за те, що вони любили свою Вітчизну мужньо боролися за утвердження її самостійності, суверенітету і незалежності.


    Волинська обласна філармонія / керівник, авт. проекту: С. І Єфіменко, В. В. Москалюк . – Луцьк : Надстир'я, 2015. – 144 с.

   У книзі, яка виходить до 75-річчя утворення закладу, вперше на багатому історичному матеріалі робиться спроба дослідити історію становлення та розвитку філармонічного мистецтва на теренах Волині, а також розповідається про перших зачинателів професійної концертної установи краю, про їх продовжувачів та про сьогодення Волинської обласної філармонії. Незважаючи на складні роки становлення, які не завжди рясніли мистецькими завершеннями, весь творчий шлях закладу характеризується цілеспрямованим рухом до створення сучасної, динамічної концертної організації, яка знаходиться у центрі музичного життя не лише Волині та Луцька, а й всієї України.



 Волинь : фотопутівник. – Луцьк : Надстир'я, 2014. – 72 с.

 Подорожуючи туристичними маршруками фотопутівника "Волинь", шанувальники минувшини зможуть пірнути у глибини непізнавальних духовних таємниць Лучеська Великого, княжого Володимира, пізнавати родові шляхи нащадків Гедиміна та Рюрика: Острозьких і Четвертинських, Збаразьких й Вишневських, Чорторийських, Сангушків, Сокольських, а також князів Радзивіллів, трудний звитяжний шлях до незалежності та державності великого народу Русі-України.
  Багатством збереженої історико-культурної спадщини, тишею, спокоєм, широкими плесами блакитних озер, чистим повітрям хвойних лісів незайманої природи, особливостями національної кухні, прадавніми віруваннями та обрядами, розмаїттям культурних традицій Волинь завжди радо зустрічає своїх пошановувачів і гостинно запрошує ознайомитися з її самобутньою культурою і талановитим народом.

   Бортніков В. І. Органи державної влади та місцевого самоврядування на Волині (кінець ХVIII - початок ХХ ст.) : монографія / В. І. Бортніков. – Луцьк : СНУ ім. Лесі Українки, 2015. – 480 с.


 У книзі висвітлено історію становленя та функціонування органів влади й місцевого самоврядування Волинської губернії від часу поділів Речі Посполитої до Першої світової війни. Видання містить велику кількість документальних свідчень про політику центральної влади, спрямовану проти польського соціокультурного впливу та інтегрування цих земель до складу Російської імперії. Значну увагу приділено розвиткові земств, міського самоврядування, зокрема організації й діяльності Луцького міської думки.


   Василів-Базюк Л. Й. Дороги життя : історичний роман / Л. Й. Василів-Базюк. – Чернівці : Букрек, 2015. – 832 с.; іл.

  На сторінках роману "Дороги життя" Любов Василів-Базюк розповідає нам про свою родину, власне непросте життя. Дитинство на Волині, Друга світова війна, вимушений виїзд за кордон, пошуки місця проживання на чужій землі... Про всі випробування роблять авторку сильнішою. За жодних обставин вона не втрачає віри в те, що колись повернеться на рідну землю - в нову Україну: самостійну, сильну.
    

   Дем'янюк О. Волинський пантелеон : Схід – 2014 / О. Дем'янюк, Г. Гулько. – 2-ге вид., перероб. і допов. – Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2015. – 132 с.

   У науково-популярному виданні зібрано відомості про волинян, які загинули під час проведення антитерористичної операції на Сході України у 2014 р. Автори намагалися опрацювати й максимально об'єктивно подати зібраний ними матеріал, що стало незначною краплиною в увічненні пам'яті новітніх Героїв Української держави. Автори щиро завдячують Волошину М. В., Шрамку В. С., працівникам відділу краєзнавчої роботи Волинської державної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки, які надали посильну допомогу у зборі та обробці інформації.


  Гуменюк Н. Вересові меди : роман / Н. Гуменюк. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2015. – 320 с.

    Україна. Перша світова. Посеред дороги, що веде від волинського села до лісу, подружжя знаходить немовля...
Минули роки. Сільська красуня Богдана Ясницька мріє про театральну сцену. Кинувши все, утікши навіть із власного весілля, талановита дівчина вирушає до першого українського театру на Волині — та назустріч  своїй долі... Попереду — довге й бурхливе ХХ століття, сповнене карколомних подій та історичних зламів. І складне, напружене й яскраве життя сміливої і пристрасної жінки, у якому будуть справжня дружба й людська заздрість, болісні втрати та дивовижні знайдення, перемоги, поразки, таємниці, кохання... І медовий смак щастя.


 
   Мандзюк Ф. Легенди старого Луцька / Ф. Г. Мандзюк. – Луцьк : Волинянин, 2015. – 287 с. : іл.

   Луцькі легенди особливі. Вони, здебільшого, у своїй основі мають позитивний життєстверджуючий фактор, вони трохи романтичні, загадкові, часом трохи надумані, але разом з тим переконливі. І навіть тоді, коли відчуваєш елемент вигадки, все ж хочеться вірити, що так було насправді, бо ті болотисті, порослі кущами і високими травами береги Стиру, віковічні височенні мури і вежі неприступної фортеці, завмерлі у тиші й задумі закутки старого міста, древні храми і кам'яниці, які збереглися до нашого часу, насправді не мовчать. Від них і досі віє чимось таємничим і незбагненним. Це — дух пройдешнього, перебутого, прожитого і пережитого, неповторний, загадковий, ностальгічний дух, який проймає кожного, хто приходить сюди. Ошатна книжка «Легенди старого Луцька», яку підготував дослідник Феодосій Мандзюк і яка вміщує більше 150 прецікавих переказів, — це певний підсумок багаторічної праці в архівах і книгосховищах, спілкування з істориками, краєзнавцями, старожилами.


   Фариняк Оршуля. АЙХО, або Полювання на шпигуна : роман-фентезі / Оршуля Фариняк. – Луцьк : Твердиня, 2015. – 228 с. : іл.

    Айхо дорослішає, а вже з ним дорослішає його історія. Таке враження, дорослішає і сам автор. Нереальна й місцями інфантильна історія Айхо перетворюється на реальний фентезійний детектив. Навколо героя не просто пролітають події, у які неможливо повірити, хоча й таких вистачає, на перший план виходять справжні емоції! Кожен, хто прагне пригод, цінує дружбу і вірить у кохання, відшукає в цій книзі свою родзинку. Діти поринуть у справжні пригоди та знайдуть відповіді на безліч запитань; дорослі згадують почуття, які забувати не хочеться і не варто. Розв'язати "клубок" детективного фентезі буде цікаво всім без винятку.



   Корсак І. Вибух у пустелі : роман / І. Корсак. – Київ : Ярославів Вал, 2015. – 236 с.

      Це роман про знакову українську родину Кістяківських, яка славні діла по собі полишила на кількох континентах. Водночас охоплює книга події та явища значно ширше, оповідає вона про внесок вагомий українства у наукові здобутки людства, у високі технології сучасності, авторство яких інколи чужий чужаниця привласнює.
   Георгій Кістяківський, головний герой роману, бере участь у розробленні атомної бомби, аби протистояти фашизму німецькому чи російському, а ще як науковий радник Президента США долучається до підготовки перших астронавтів для польотів на Місяць, розвитку балістики і так само має мужність сказати «ні» тому, що противиться його совісті чи цивілізаційному поступу людства.
   

   Корсак І. Перстень Ганни Барвінок : роман / І. Корсак. – Київ : Ярославів Вал, 2015. – 248 с.

В романі автор знову звертається до історичного минулого і зосереджує увагу на  імена славетних постатей, які навік вписані в сторінки буття українського народу. Цього разу перо письменника вимальовує  непрості долі  Ганни Барвінок та Пантелеймона Куліша: їх почуття, їх стосунки, їх життя...

«Ті імена світять нам крізь мліч далеких років, і то не байдуже світло, що вихолонуло у більш ніж столітнім путі, воно зігріває й досі наші серця. Саме ці імена ставили українську літературу в один ряд з кращою європейською. Святі і грішні, великі в подвижництві своєму й кумедні у дріб’язку буднів, – мають перед нами постати такими, якими насправді були. І це не применшить їх величі…», - говорить автор.
   

     Струцюк Й. Інфамія : роман-хроніка майже документальний і майже не закінчений / Й. Струцюк. – Луцьк, 2014. – 412с.

  Роман-хроніка майже документальний і майже незакінчений. Книга про переддень кривавого українського Євромайдану і Революції гідності.


   Черчик Л. Туристично-рекреаційний комплекс Волинської області : передумови розвитку : монографія. Частина 1 / Л. Черчик, О. Міщенко, І. Єрко. – Луцьк : Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, 2014. –128 с.
     У монографії викладені теоретико-методичні основи формування туристично-рекреаційного комплексу регіону, розглянуто наукові підходи до визначення сутності та типізації туристично-рекреаційних ресурсів регіону. Здійснено аналіз соціально-економічних передумов формування туристично-рекреаційного комплексу Волинської області, дано характеристику природних та суспільних туристично-рекреаційних ресурсів та умов регіону.
  

   Крамар Ю. В. Західна Волинь 1921–1939 рр. : національно-культурне та релігійне життя : монографія / Ю. В. Крамар. – Луцьк : Вежа-Друк, 2015. – 404 с.
   У монографії висвітлено проблеми національно-культурного та релігійного життя на західноволинських землях у 1921–1939 рр. На основі широкого кола документальних джерел у роботі проаналізовано зміни в шкільній освіті на Волині після її входження до складу Польщі, розкрито роль конфесійного фактора в укладі міжнаціональних відносин у краї, простежено форми культурно-мистецького життя волинян у міжвоєнне двадцятиліття.
    

    Дем'янюк О. Волинський пантелеон : Схід – 2014 / О. Дем'янюк, Г. Гулько. – Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2015. – 60 с.
      У науково-популярному виданні зібрано відомості про волинян, які загинули під час проведення антитерористичної операції на сході України у 2014 р. Автори намагалися опрацювати й максимально об'ктивно подати зібраний ними матеріал, що стало незначною краплиною в увічненні пам'яті новітніх Героїв Української держави.
      Автори щиро завдячують Гапонюку А. І., Кравцю А. І., Шрамку В. С., працівникам відділу краєзнавчої роботи Волинської державної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки, які надали посильну допомогу у зборі інформації.


   Мацерук Г. По кому росте трава : повість, оповідання, новели. – Вид. 2-ге. – Чернівці : Букрек, 2013. – 576 с.: іл.
    Книга" По кому росте трава" - видання художнє і меморіальне водночас, адже йде до свого читача не тільки великим гуртом різноманітних, схожих і протилежних за характерами літературних героїв зразка 80-х минулого сторіччя, а й світлою пам'яттю про автора, який залишився у тій епосі й озивається до нинішнього покоління щирим, чесним, правдивим голосом. Новели, оповідання та повісті Григора Мацерука, написані за вельми коротке життя, й сьогодні доволі сучасні, бо в них письменник сягає людських взаємин, кладе на терези добро і зло, схиляє голову перед порядністю і не сприймає ницості... Григор Мацерук є уродженцем Волинської області село Буцин Любешівського району.


   Булавін О. О. Розвідник Великої Волині / О. О. Булавін. - Луцьк : Надстир'я, 2014. - 76 с.
     Книга присвячена розвідникам – уродженцям Великої Волині, а також тим, чия доля таким чи іншим чином пов'язана з Волинським краєм. Частина з них була учасниками Першої світової та громадянських воєн, бурхливих революційних подій. Інші служили у чекістських формуваннях у міжвоєнний період, під час Великої Вітчизнячної війни виконували розвідувальні завдання у складі спеціальних і партизанських загонів та груп, визволили ці території від гітлерівських загарбників.
      

     Волинський Кобзарик / ред.- упоряд.: Н. П. Горик, Н. П. Гуменюк. – Луцьк : Надстир'я, 2014. – 128 с.
    «ВОЛИНСЬКИЙ КОБЗАРИК» — книга на пошану Великого Кобзаря у рік його 200-ліття. До книги ввійшли твори Т. Г. Шевченка для дітей молодшого та середнього шкільного віку. Незвичайність видання в тому, що його проілюстровано роботами учнів художніх шкіл та шкіл мистецтв Волині — переможців творчого конкурсу на честь ювілею Кобзаря. Передмова до книги "З любов'ю до Великого Тараса" написана волинською поетесою, заслуженим вчителем України Ніною Горик.  Окремий розділ у книзі займає поетична шевченкіана волинян, де поміщено вірші членів Національної спілки письменників України, а також вірші волинської одинадцятикласниці — переможця всеукраїнського конкурсу творів, присвячених Кобзареві. "Кобзар" формує душу і розум українців, впливає на долю і виховує патріотів. Нам треба частіше розгортати цю доленосну для України книгу вчитуватись у заповіти Тараса Шевченка.
      
 
     Боярчук П. Радзивілли і стара Олика / П. Боярчук. – Луцьк : Надстир'я, 2013. 504 с.
    Історико-краєзнавча книга Петра Боярчука наче переносить читача в бурхливу круговерть доріг та подій, що злилися в один нестримний потік, хоч іноді відмежовані цілими століттями. В основу твору покладено легенду про дванадцять апостолівХристових, котрі упродовж століть оберігали благополуччяродини Радзивілів, замок якиху містечку Олика на Волині й тепер вражає своєю величчю.



     Рожко В. Воскові свічки Божих храмів історичної Волині ІХ–ХХ ст. / В. Рожко. - Луцьк : Волин. обл. друк., 2014. – 148 с.
     Нове дослідження Володимира Рожка присвячене долі малодослідженої теми, яка має важливе значення як в церковному, так і в світському житті. Ця книга свідчення всемогутньої сили християнської любові, якою так щедро і талановито ділиться наш сучасник, Українець із великої літери Володимир Рожко.Воскова свіча супроводжує людину упродовж усього життя – від народження до останніх днів. Свічка – це прообраз сонця, життєдайна сила землі. Воскові свічки в храмах були і залишаються свідченням віри, причетности людини до Божественного світла, виразом теплоти і полум'я нашої любови до Бога, Божої матері, до святих праведників і мучеників нашої землі.


    Шабаровський В. Караїми на Волині : штрихи до портрета загадкового народу / В. Шабаровський. Луцьк : Твердиня, 2013. 252 с.


   У дослідженні на основі українських та іноземних джерел подано історію караїмів на Волині, зокрема в місті Луцьку та селі Деражне. Наводяться маловідомі дані про заснування, життя і побут караїмських громад у Волинському краї, розповідається про видатних караїмських діячів родом з Волині. Чимало сторінок присвячено розповіді про місце караїмського етносу і караїмського віровизнання у світі. Автор вводить до наукового обігу раніше невідомі джерела і факти, подає власні переклади з гебрайської та караїмської мов.

Видання адресоване історикам, краєзнавцям, студентам і всім людям, не байдужим до минулого рідного краю.



    Малиновський В. Я. Становлення і розвиток місцевого самоврядування у Волинській області (1990–2010 рр.) : монографія / В. Я. Малиновський. – Луцьк : Ініціал, 2013. – 349 с.


   Становлення і розвиток місцевого самоврядування за 20 років у Волинській  області   (1990-2010 рр.) відображено у книзі, автором якої є відомий науковець, доктор політичних наук, начальник управління державної служби Головдержслужби України в області Валентин Малиновський. У книзі висвітлений період від 1990 р.- початку діяльності рад першого демократичного скликання до 2010 р. -  завершення діяльності рад п’ятого скликання.


    Куява Ж. Із медом полин : роман / Ж. Куява. Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2013. 272 с. 
     Валя, Рита, Таня, Марія - про таких кажуть "нерозлийвода": разом зростали, ділилися мріями та сподіваннями. Але з часом кожна пішла своєю дорогою. Одна добре облаштувала своє життя, друга втратила себе й не знає, як жити далі, інші...Вони зустрінуться через п'ятнадцять років і почнуть оповідати свої історії. Тієї ж миті з'ясується, що їхні шляхи не розбіглися, а навпаки...


      Слапчук В. Книга забуття : роман-автокоментар / В. Слапчук. Київ : Ярославів Вал, 2013. – 366 с. 
    Василь Слапчук – письменник для розумного читача. Для читача з філологічною культурою. Для того, хто може насолоджуватися пастельним, стилістично вигадливим письмом. Хто відкритий для оригінальної авторської філософії. "Книга забуття", присвячена Афганській війні, потрапила до "довгого списку"
премії Книга року ВВС-2013. «Війна – це завжди міф», – стверджує Василь Слапчук ще на перших сторінках свого роману.


   
  Денисюк В. Т. Пісні його життя: ззаслужений артист України Володимир Карпось / В. Т. Денисюк. Луцьк : Надстир'я, 2012. 130 с.


    Книга про життєвий і творчий шлях заслуженого артиста України Володимира Карпося. Автор - Заслужений працівник культури України, член Національної спілки журналістів України, автор майже 20 книг про Волинь. Володимир Денисюк висловлює щиру вдячність працівникам Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки, зокрема її директору Людмилі Антонівні Стасюк, за надану допомогу і сприяння у підготовці матеріалів.


   Пахолок З. Миколай Крушевський і Волинь : каталог-довідник / З. Пахолок, І. Несторук. – Луцьк: Волинянин, 2012. – 156 с.; іл.

                      
    До каталогу-довідника включена інформація про генеалогію та науковий доробок видатного уродженця Волині лінгвіста Миколая Крушевського (1851–1887), його листи до І. В. Цвєтаєва та Яна Карловича, а також  перелік матеріалів про життя і творчу діяльність, які зберігаються у фондах Волинського краєзнавчого музею.


   Царук Я. В. Володимирщина у боротьбі за незалежність / Я. В. Царук. – Луцьк : Волин. обл. друк., 2012. – 1024 с.

    Перед читачем цієї історико-документальної книги розгорнеться трагедія міст, містечок і сіл Володимир-Волинського району. Він "почує" голоси убитих, знищених фізично й морально, вивезених, засуджених, зраджених... і живих. Дізнається про долю окремої звичайної людини, пересічного українця, в якій, як у краплині води, - доля краю - Волині й країни - України.
Багаторічна сумлінна дослідницька праця Ярослава Царука - пам'ятник, пересторога й нагадування. Бо той, хто не знає (чи не хоче знати) гірких уроків минулого, не вартий ні сучасного, ні майбутнього.


    Коробчук  П. Море для шульги : роман / П. Коробчук. Луцьк : Твердиня, 2012. 216 с. 
  Дебютний роман поета-двотисячного Павла Коробчука, що став дипломантом конкурсу «Коронація слова» та в прес-релізах означується як пригодницько-філософсько-сюрреалістичний. Герой роману — молодий хлопець, який живе в наш час типовим для цього часу життям: має, втрачає, шукає і знаходить роботу, суть якої йому не зрозуміла, зустрічає дівчину і ділиться з читачем своїми переживаннями та спогадами. Оповідь ведеться від першої особи.


   Лис В. Жінка для стіни : роман / В. Лис. - Тернопіль : Богдан, 2012. 184 с.  (Український детектив). 
    Нова книга знаного волинського автора – “Жінка для стіни” — яскравий зразок цікавого і динамічного психологічного детективу, сюжет якого тримає в напрузі від першої до останньої сторінки. Таємничі самозаймання будинку “крутого авторитета” і болючі пошуки добровільної жертви — “жінки для стіни” — це тільки початок, вершина айсберга, за якою — безодня душі темної і вершина — світлої.


   Остапюк О. Д. З історії римо-католицьких парафій та польської общини Любомльщини на Волині : іст.-краєзн. нариси / О. Д. Остапюк. Луцьк, 2012. 196 с., іл.
  Збірник історико-краєзнавчих нарисів присвячено історії виникнення, функціонування та сучасному стану римо-католицьких костьолів, монастирів, парафій та польської общини Любомльщини на Волині. Розповідає про процес формування польської общини на території Любомльщини  і важливі події, що стосуються життя Любомля і надання йому королівських привілеїв.


    Курило-Шванс С. М. Село Доросині і його люди : твори різних жанрів / С. М. Курило-Шванс ; упоряд. В. Федчук. - Луцьк : Волин. обл. друк., 2012. 340 с.
      Це третя  книга про село Доросині. Дві попередні – «На шляхах звивистих» і «У вихорі війни» охоплюють період від Київської Русі і першу половину двадцятого століття. Над завершальною частиною автор працював до останніх днів життя, але втілити задум самому – не судилося. Довершив справу Степана Кирила-Шванса його учень - заслужений журналіст України Василь Федчук. Він упорядкував та відредагував видання. Один із розділів присвятив публікаціям про село. Такі книги гуртують людей, спонукають цінувати свою історію та пишатися родом. Сюжети  для творів Степана Курила-Шванса диктувало саме життя, тому, можливо, з’являлися щирі усмішки і сльози під час презентації книжки про зовсім недалеке минуле і сьогодення жителів села Доросині.



Григорій Васильович Охріменко – відомий український археолог, краєзнавець, дослідник прадавньої історії Волині

  Відомий археолог, краєзнавець, дослідник історії Волині Григорій Васильович Охріменко народився 26 квітня 1950 р. в м. Прилуки Чернігівськ...