Краєзнавча фіртка# бібліотечні подкасти

Привабливий образ бібліотеки сьогодні – багатогранний. Бібліотека потрібна людям як джерело інформації, як шлях до душі кожної людини.   Сьогодні важливо не обмежуватися традиційними формами роботи, а шукати нові шляхи популяризації бібліотечних ресурсів.

Своєрідною візитною карткою бібліотеки, за якою оцінюють не тільки якість фонду, а й стиль роботи установи є книжкова виставка. Вона була і лишається однією з основних форм популяризації документів, чільне місце займають виставки краєзнавчого змісту. Кожна виставка вирішує своє конкретне питання і має конкретне читацьке призначення. Нині бібліотечна практика збагатилася новими видами виставок, серед яких: виставки-діалоги, виставки-конкурси, віртуальні виставки.

Ми пропонуємо до вашої уваги новинку в організації книжкової виставки з елементами подкасту.

Останнім часом слово "подкаст" лунає дедалі частіше.   Мало не на кожному веб-ресурсі тепер можна зустріти сторінки з аудіо файлами. Зазвичай ведучі та гості просто обговорюють у подкастах заздалегідь визначені теми та питання. Але є й дещо складніші формати — у них переважно розповідаються історії. Слухачі власноруч обирають цікаві для себе жанр, формат та тему аудіо. А ще вони можуть слухати запис тоді, коли їм зручно, поставити його на паузу.

Бажання оживити книжкову виставку, донести максимум інформації до користувача спровокувало організацію книжкової виставки в новому форматі –«Краєзнавча фіртка# бібліотечні подкасти».

Тут ви зможете прослухати розмову з відомими митцями, письменниками, блогерами, які є авторами представлених на книжковій виставці книг і, які розкажуть вам свою улюблену літературну історію.

Для України явище подкастингу вже не зовсім нове, але й поширеним його називати ще рано. Проте воно однозначно набирає обертів. Тому що, подкасти — це насамперед про зручність. Тому ми пропонуємо Вам, шановні користувачі відділу краєзнавчої роботи співпрацю у новому форматі.

Спробуйте послухати — вам має сподобатися!

***


До вашої уваги дослідження про деякі аспекти діяльності осередків організації Луцька повітова «Просвіта» у селах Копачівської ОТГ. Висвітлено характерні риси та особливості роботи філій в селах Башова, Залісці, Любче, Кроватка та Уляники, також зазначено списки членів місцевих осередків.

Сьогодні у нас в гостях молодий науковець, студент першого курсу ВНУ імені Лесі Українки – Назар Романюк. Публікації нашого сьогоднішнього гостя розміщені у науковому збірнику праць , на сторінках рожищенської районної газети «Наш край».

Назарій завітав до нас із краєзнавчим дослідженням «З діяльності філій «Просвіти» у селах Копачівської громади у міжвоєнний період». Праця видана у співавторстві із краєзнавцем, вчителем історії ОЗЗСО «Ліцей села Копачівка», ініціатором створення шкільного музею Сергієм Янішевським.


Розмова про «Становлення і розвиток науки і освіти на Волині в радянські часи». Гість – Олександр Миколайович Левенець,  – доктор філософії в галузі історії, доцент кафедри історії України та археології Волинського національного університету імені Лесі Українки, автор багатьох публікацій та наукових розвідок.

***

Гість нашої зустрічі – доктор філософії в галузі історії, краєзнавець. Дослідник історії Прибужжя і зрештою дослідник історії міста Нововолинськ, автор дисертації «Вугільна промисловість у Волинській області в другій половині 40-х – на початку 90-х років ХХ століття» Велінець Юрій Іванович.

***

 «Визволення Луцька: героїчні дні 1944-го! » – це перший випуск із серії подкастів про визначні події а видатних діячів Волині.

Про Луцьк у роки Другої світової війни розповів завідувач науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Волинського краєзнавчого музею, кандидат історичних наук Богдан Миколайович Зек.





Немає коментарів:

Дописати коментар

Григорій Васильович Охріменко – відомий український археолог, краєзнавець, дослідник прадавньої історії Волині

  Відомий археолог, краєзнавець, дослідник історії Волині Григорій Васильович Охріменко народився 26 квітня 1950 р. в м. Прилуки Чернігівськ...