четвер, 30 січня 2020 р.

Презентація книжкової колекції Михайла й Алли Гереців, подарованих Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки в листопад – грудні 2020


29 січня у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбулася презентація книжкової колекції Михайла й Алли Гереців, подарованих книгозбірні в листопаді – грудні 2020 року.



У листопаді – грудні минулого року фонд нашої бібліотеки поповнення ще однією коштовною колекцією – від подружжя Михайла і Алли Гереців із Сполучених Штатів Америки. Серед книг особливо цінними є: „Історія України-Руси” Михайла Грушевського в 10 томах (Нью-Йорк, 1954), „Твори” Івана Франка у 20 томах (Нью-Йорк, 1956), „Твори” Лесі Українки у 12 томах (Нью-Йорк, 1953), „Твори” Тараса Шевченка в 14 томах (Чикаго, 1962), „Словарь украинского язика” (Київ, 1907, репринтне видання 1958). Високу наукову цінність складають також видання: Тревор-Ровпер Г.Р. Останні дні Гітлера (Авсбург, 1948), зарубіжні видання – Костенко Ліна „Поезії” (українське видавництво „Смолоскип” імені Василя Симоненка, 1969), „Обірвані струни: антологія поезії поляглих, розстріляних, замучених і засланих 1920-1945” (Нью-Йорк, 1955), „Історія української культури” Т.1 (Вінніпег, 1964), Січинський В. „Історія українського мистецтва” у 2 т. (Нью-Йорк, 1956). Сірко І. „Голос крові” (Мельбурн, 1961), Гоголь Н. „Сочинения в 10-ти томах” (видавництво Брокгауза та Ефрона, дореволюційне видання), Лермонтов М. Ю. „Полное собрание сочинений” (рік видання – 1930).
На кожній книзі напис: „Дар обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки від Алли Кузьмівни Легкої-Герець народженої в м. Гадяч, Полтавщина та від Михайла Івановича Гереця уродженця села Люб’язь на Волині. Залишили Україну в 1944 році, від 1950 року мешканці і громадяни США” (стиль оригіналу збережено).
Спогадами з дослідження родоводу Гереців у 2000–2005 роках поділився начальник відділу охорони культурної спадщини департаменту культури Луцької міської ради, відомий краєзнавець Петро Олексійович Троневич.
Письменник, журналіст, політик Андрій Іванович Бондарчук розповів про родину Михайла Гереця та про підтримку видання книг, присвячених історії голодоморів. Саме завдяки його безкорисливому побратимству з Михайлом Герецем відбулася презентація колекції.



Про значний вклад у збереження культурних пам’яток України та їхнє повернення на Батьківщину розповіла Олена Андріївна Бірюліна, завідувачка Музею Луцького Хресто-Воздвиженського братства.


Автор та ведуча презентації – Заслужений працівник культури України, директор Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки Людмила Антонівна Стасюк.

Поезію та спогади із книги М. Гереця „У світ широкий з Україною в серці“ читали: Анна Гут, Ольга Кириченко, Марія Лавренюк та Юлія Ціхоцька.

Книжкову виставку підготували Іванна Пархомчук та Наталія Хомяк.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Кость Борисюк – відомий український художник, "волинський Ван Гог"

Кость Борисюк – яскрава особистість художнього життя Луцька. Його об’ємний творчий доробок – це вагомий внесок до скарбниці вітчизняного мис...