понеділок, 1 січня 2024 р.

Валентин Малиновский – першопроходець науки державного управління і децентралізації

 

2 січня день народження у відомого українського вченого, педагога, управлінця, громадсько-політичного діяча Валентина Ярославовича Малиновського. Щиро вітаємо іменинника! Нехай множаться життєві гаразди та повниться радістю душа. Здоров’я Вам, родинного щастя, мирного неба та успіхів у праці на благо Української держави.

***

Малиновський Валентин Ярославович – доктор політичних наук, професор, академік Академії політико-правових наук, професор кафедри соціогуманітарних технологій Луцького національного технічного університету.

Народився 2 січня 1959 р. в м. Рожище Волинської області. У 1981 р. закінчив Рівненський державний інститут культури. 3 1981 по 1983 роки проходив строкову військову службу.

У кінці 1980-х років Валентин Малиновський активно включився в громадсько-політичне життя Волині. Був одним із засновників Рожищенського осередку Народного Руху України. 7 липня 1991 р. очолив районну організацію НРУ, згодом був обраний співголовою Волинської крайової організації НРУ, членом Великої ради НРУ.

У 1992 р. був обраний депутатом Волинської обласної ради від Рожищенського виборчого округу № 118. Працював заступником голови постійної комісії обласної ради з освіти, культури і релігії.

У 1992 р. розпочалася кар’єра державного службовця В. Малиновського, котра тривала 22 роки. Роботу в органах влади розпочав на посаді керівника секретаріату Рожищенської районної ради народних депутатів.

З 1993 р. працював радником глави Волинської облдержадміністрації з політичних питань. З 1993 по 1994 роки був членом Луцького міського виконавчого комітету. У грудні 1994 р. призначений на посаду заступника начальника управління культури Волинської облдержадміністрації.

У 1995–1996 рр. навчався в Українській Академії державного управління при Президентові України, яку закінчив з відзнакою, отримавши кваліфікацію магістра державного управління та диплом Університету Північного Лондона (М.Р.А. Master of arts public administration). Стажувався в Міжнародному Інституті публічної служби (Париж, Франція) та Міністерстві закордонних справ України.

Після навчання в Академії повернувся на Волинь, де був призначений на посаду першого заступника начальника управління культури облдержадміністрації. У 1998 р. паралельно з державною службою розпочав педагогічну діяльність на кафедрі політології Волинського державного університету імені Лесі Українки.

У 2002 р. В. Я. Малиновський успішно захистив кандидатську дисертацію на тему «Оптимізація функцій органів виконавчої влади України: теоретико-методологічні засади» в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, отримавши науковий ступінь кандидата політичних наук. У 2004 р. йому присвоєно вчене звання «доцент».

З 2002 по 2005 рік працював на постійній основі помічником-консультантом народного депутата України. У 2002 р. В. Малиновський повертається до активної політичної діяльності, обирається головою Управи Волинської обласної організації Української Народної партії. З початком Помаренчевої революції стає членом обласного Страйкового комітету, а згодом – обласного віділення Комітету національного порятунку – керівних органів революції у Волинській області.

Після перемоги Помаранчевої революції, у березні 2005 р. призначений начальником новоствореного Управління державної служби Головного управління державної служби України у Волинській області, яке очолював до вересня 2014 року. В. Малиновському присвоєно 5 ранг державного службовця.

У 2005 р. як член регіональної робочої групи з підготовки заходів щодо проведення адміністративно-територіальної реформи Волинської ОДА розпочав практичну діяльність і наукові дослідження у сфері реформування територіальної організації влади та місцевого самоврядування.

У січні 2012 р. успішно захищає докторську дисертацію на тему «Концептуальні засади трансформації територіальної організації влади України: регіональний та місцевий рівні» у Національному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова з присудженням наукового ступеня доктора політичних наук. У 2014 р. йому присвоєно вчене звання «професор».

У вересні 2014 р. Малиновський В. Я. завершив державну службу і зосередився на науковій і педагогічній діяльності. Він перейшов на постійну роботу у Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки на посаду професора кафедри політології та державного управління. У 2015 р. за його ініціативою та активною участю ліцензована нова для університету спеціальність «Державна служба».

У 2015 р. закінчив Міжрегіональну Академію управління персоналом за спеціальністю «Комп’ютерні системи та мережі». Зважаючи на праці, присвячені історії рідного краю, у 2015 р. В. Малиновський стає членом обласної організації Національної спілки краєзнавців України. У вересні 2016 р. обирається академіком Академії політичних наук.

З початком реформи децентралізації влади в Україні (2015 р.) В. Малиновський у складі регіональної робочої групи Волинської ОДА працював над Перспективним планом формування спроможних громад Волинської області. У 2016–2021 рр. в якості регіонального консультанта з юридичних питань проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) Асоціації міст України займався формуванням об’єднаних територіальних громад та укрупненням районів.

У 2019 р. працював у проекті «Фаза впровадження Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні (U-LEAD з Європою)». За його безпосередньої участі було створено або модернізовано вісім ЦНАП у Волинській області: Вишнів, Прилісне, Павлівка, Дубове, Колодяжне, Заболоття, Заброди, Зимне і три ЦНАП у Рівненській області: Острожець, Висоцьк, Миляч.

У зв’язку із закінченням контракту в Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки, в січні 2020 р. перейшов працювати у Луцький національний технічний університет на посаду професора кафедри соціогуманітарних технологій. Він є гарантом освітньо-професійної програми «Управління в системі соціального забезпечення» другого (магістерського) рівня.

В. Я. Малиновський є відомим в Україні фахівцем і практиком у галузі публічного управління, одним із фундаторів нової наукової галузі «державне управління». Виданий ним у 2000 р. навчальний посібник «Державне управління» був одним з перших вітчизняних навчальних видань у цій науковій сфері, а «Словник термінів і понять з державного управління» 2005 р. –  найповніший на той час в Україні. Загалом вчений є автором 260 наукових праць, включаючи 11 одноосібних та 25 колективних монографій.

Науковий доробок вченого охоплює широке дослідницьке поле з державного  управління, місцевого самоврядування, публічної служби, політології, соціальної політики, регіоналістики, територіальної організації влади, децентралізації влади, адміністративно-територіальної реформи, краєзнавства, історії. Працюючи на перетині кількох наукових галузей, В. Малиновський у своїх працях актуалізує та аналізує проблеми державотворення, відгукується на суспільно-політичні виклики, пропонує вирішення непростих питань сьогодення.

В. Малиновський був членом редакційних колегій журналів «Вісник державної служби України» (2007–2012), «Науковий вісник СНУ імені Лесі Українки. Міжнародні відносини» (2008–2014), «Україна та Польща: минуле, сьогодення, перспективи» (2008–2014), «Бібліотека молодого державного службовця» (2005–2007), «Суспільно-політичні процеси» (з 2017 р.), Волинської універсальної енциклопедії.

У 1997–2002 рр. він був головою Комісії з питань розгляду матеріалів про визначення статусу ветеранів ОУН-УПА, у 2006–2008 рр. – Вченим секретарем Волинського регіонального наукового центру Української академії наук з держуправління, у 2007–2010 рр. – регіональним представником та членом ради Інституту аналізу політики та стратегій, у 1999–2012 рр. – головою обласного осередку Всеукраїнської Асоціації магістрів держуправління.

З 2005 р. є викладачем і членом навчально-методичної ради Волинського регіонального центру підвищення кваліфікації. З 2007 р. є членом президії Волинської обласної організації профспілки працівників державних установ.

В. Я. Малиновський нагороджений ювілейною медаллю «10 років Незалежності України» (2001), Подякою Президента України (2004), Почесною грамотою Головного управління державної служби України (2006), Почесною грамотою Волинської ОДА (2000, 2009), Почесною грамотою Волинської обласної ради (2009, 2013, 2022), Подякою Волинської ОДА (1996), Почесною грамотою професійної спілки працівників державних установ України (2011, 2015), Подякою Ковельського міського голови (2013), Почесною грамотою Рожищенської РДА (2001, 2009, 2020), Подякою Рожищенської РДА (2014), Срібним нагрудним знаком СНУ імені Лесі Українки (2015), Подякою Федерації професійних спілок України (2018), Подякою Міністерства освіти і науки України (2018), Золотим нагрудним знаком СНУ імені Лесі Українки (2019), Почесною грамотою Луцького міського голови (2019), Орденом святих Кирила і Мефодія УПЦ КП (2019), Почесною грамотою Федерації професійної спілок України (2020), Подякою Асоціації міст України (2021), Грамотою Міністерства освіти і науки України (2022).

У 2019 р. став переможцем Премії «Люди року – 2019. Волинь» у рамках Всеукраїнської програми «Люди ХХІ століття» у номінації «Професіонал року». У 2020 р. йому присвоєне звання Почесного громадянина міста Каменя-Каширського Волинської області.

Жук О. 2 січня 65 років від дня народження В. Я. Малиновського – українського вченого, педагога, управлінця, громадсько-політичного діяча / О. Жук // Календар знаменних і пам’ятних дат Волині на 2024 рік / Волин. обл. рада, Департамент культури, молоді та спорту, Волин. краєзн. музей, Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; ред.-упоряд.: Є. І. Ковальчук, Н. Д. Хомяк ; відп. за вип.: О. Г. Важатко, Н. В. Граніч. – Луцьк, 2023. – С. 11–23.

 

Література:

Малиновський В. Я. Державне управління : навч. посіб. / В. Я.  Малиновський. – Луцьк : Вежа, 2000. – 558 с.

Малиновський В. Я. Державна служба: теорія і практика : навч. посіб. / В. Я. Малиновський. – Київ : Атіка, 2003. – 160 с.

Малиновський В. Я. Державне управління : навч. посіб. / В. Я. Малиновський. – Вид. 2-ге, допов. та перероб. – Київ : Атіка, 2003. – 576 с.

Малиновський В. Я. Словник термінів і понять з державного управління / В. Я. Малиновський. – Київ : Атіка, 2005. – 240 с.

Малиновський В. Я. Словник термінів і понять з державного управління / В. Я. Малиновський. – Вид. 2-ге, допов. і виправл. – Київ : Центр сприяння інституційного розвитку держ. служби, 2005. – 254 с. – (Серія «Бібліотека молодого держ. службовця»).

Малиновський В. Я. Державне управління : навч. посіб. / В. Я. Малиновський. – 3-тє вид., перероб. та допов. – Київ : Атіка, 2009. – 608 с.

Малиновський В. Я. Територіальна організація влади України: концептуальні засади трансформації : монографія / В. Я. Малиновський. – Луцьк : Гадяк Ж. В, 2010. – 451 с.

Малиновський В. Я. Становлення і розвиток місцевого самоврядування у Волинській області (1990–2010 рр.) : монографія / В. Я. Малиновський. – Луцьк : Ініціал, 2013. – 352 с.

Малиновський В. Я. Становлення і діяльність Народного Руху в Рожищенському районі : монографія / В. Я. Малиновський. – Луцьк : Ініціал, 2016. – 224 с.

Малиновський В. Я. Публічна служба в Україні : підручник / В. Я. Малиновський. – Київ : Кондор, 2018. – 312 с.

Малиновський В. Я. Реформа децентралізації у Волинській області : монографія / В. Я. Малиновський. – Луцьк : Волин. друк., 2021. – 352 с.

Малиновський В. Я. Липинський і монархія: ретроспектива у сьогодення / В. Я. Малиновський // Затурці в історії України та Волині : матеріали наук.-практ. конф., приуроч. 500-й річниці першої писем. згадки про с. Затурці Локачин. р-ну Волин. обл., 16 листоп. – Луцьк, 2004. – С. 173–176.

Малиновський В. Я. Віще слово помаранчевого віча / В. Я. Малиновський // Волинь : всеукр. суспіл.-політ., літ.-мистец. часоп. – Луцьк, 2005. – Ч. 7. – С. 123–164.

Малиновський В. Я. Адміністративно-територіальна реформа – визначальний фактор ефективної організації регіональної та місцевої влади / В. Я. Малиновський // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. – 2006. – № 2. – С. 347–353.

Малиновський В. Я. Волинський вибір – 2006 / В. Я. Малиновський // Волинь : всеукр. суспіл.-політ., літ.-мистец. часоп. – Луцьк, 2007. – Ч. 8. – С. 195–216. 

Малиновський В. Я. Реформування територіальної організації влади Польщі: уроки для України / В. Я. Малиновський // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. – 2007. – № 3. – С. 235–243.

Малиновський В. Я. Реформування територіальної організації влади України у контексті досвіду Франції / В. Я.Малиновський // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. – 2007. – № 1. – С. 86–94.

Малиновський В. Я. Магдебурзьке право на Волині у контексті європейських традицій / В. Я. Малиновський // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки. – Луцьк, 2009. – № 22: Історичні науки. – С. 158–162.

Малиновський В. Я. Ідеї В’ячеслава Липинського в сучасних процесах націєтворення / В. Я. Малиновський // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки. – Луцьк, 2012. – № 7: Міжнародні відносини. – С. 4–10.

Malynovskyi V. The «Endless Story» of Local Self-Government Reform: Before the Post-Maidan Challenges / V. Malynovskyi // Ukraine after the Euromaidan: Challenger and Hoper. – Bern, 2015. – Р. 145–157.

Малиновський В. Становлення і розвиток місцевого самоврядування у Волинській області (1990–2010 рр.) / В. Малиновський // Борис Клімчук: Я – син волинської землі. – Луцьк, 2015. – С. 140–145.

Малиновський В. Я. Україна і виклики ХХІ століття / В. Я. Малиновський // Вісник Національного університету «Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого» : зб. наук. пр., – Харків, 2015. – Вип. 3 (26). – С. 228–230.

Малиновський В. Я. Українська політична регіоналістика в контексті сучасних суспільно-політичних викликів / В. Я. Малиновський // Вісник Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» – Харків, 2017. – № 2 (33). – С. 95–104.

Малиновський В. Об’єднання територіальних громад: добровільність чи примусовість? / В. Малиновський // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки. – Луцьк, 2018. – № 1: Міжнародні відносини. – С. 169–174.

Малиновський В. Я. Держава, що не відбулася (до 100-річчя Гетьманату Павла Скоропадського) / В. Я. Малиновський // Українська Держава Павла Скоропадського: здобутки і прорахунки : матеріали круглого столу з нагоди 100-річчя проголошення Української Держави., с. Затурці, 27 квіт. – Луцьк, 2018. – С. 5–11.

Малиновський В. Я. 100-річчя сучасної державної служби в Україні / В. Я. Малиновський // VІІ Всеукр. політол. читання ім. проф. Богдана Яроша : зб. наук. пр. – Луцьк, 2018. – С. 75–80.

Малиновський В. Я. Легендарна особистість / В. Я. Малиновський // Антонюк А. П. Життя – як пісня / А. П. Антонюк. – Луцьк, 2019. – С. 191–192.

Малиновський В. Я. Концептуалізація поняття «публічна служба» / В. Я. Малиновський // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки. – Луцьк, 2020. – № 2: Міжнародні відносини. – С. 145–150.

Малиновський В. Я. Стратегічні аспекти цифрової трансформації соціальної сфери / В. Я. Малиновський // Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України. – Луцьк, 2021. – № 1 (147). – С. 27–31.

Малиновський В. Я. Децентралізаційна реформа: передумови, реалізація, результати, перспективи / В. Я. Малиновський // Суспільно-політичні процеси : наук. вид. Акад. політ. наук. – Київ, 2021. – Вип. 1 (17). – С. 227–243.

Малиновський В. ВІА «Волиняни»: феномен успіху та популярності / В.  Малиновський, Ю. Сосовський // Минуле і сучасне Волині та Полісся: місто Рожище в історії України і Волині : Всеукр. наук. іст.-краєзн. конф., присвяч. 700-річчю першої писемної згадки про місто, 8–9 груд. : наук. зб. – Луцьк, 2022. – Вип. 72. – С. 93–98.

Малиновський В. Становлення громади УПЦ Київського Патріархату м. Рожища у 90-х роках ХХ ст. ; Створення міської організації Народного руху та боротьба за Незалежність / В. Малиновський // Минуле і сучасне Волині та Полісся: місто Рожище в історії України і Волині : Всеукр. наук. іст.-краєзн. конф., присвяч. 700-річчю першої писемної згадки про місто, 8–9 груд. : наук. зб. – Луцьк, 2022. – Вип. 72. – С. 46–53, 40–45.

Малиновський В. Творчі сторінки Рожищенського самодіяльного народного театру / В. Малиновський, Л. Романюк // Минуле і сучасне Волині та Полісся: місто Рожище в історії України і Волині : Всеукр. наук. іст.-краєзн. конф., присвяч. 700-річчю першої писемної згадки про місто, 8–9 груд. : наук. зб. – Луцьк, 2022. – Вип. 72. – С. 87–93.

Малиновський В. Я. Вступ Фінляндії до НАТО: кейс для України / В. Я. Малиновський // Розвиток публічного управління в контексті європейської інтеграції України : матер. наук.-практ. конф., 28 квітня м. Львів. – Львів : НУ «Львівська політехніка», 2023. – С. 142–146.

Малиновський В. Я. Природа і сутність рашизму / В. Я. Малиновський // Всеукраїнські політологічні читання імені професора Богдана Яроша : зб. наук. та навч.-метод. пр. – Луцьк, 2023. – Вип. 12. – С. 90–98.

 

***

Малиновський В. Рух на новому етапі : [розмова з головою районної організації Руху В. Я. Малиновським] / В. Малиновський ; розмову вела Н. Остапчук // Наш край. – 1992. – 10 берез. – С. 1–2.

Малиновський В. [Інтерв’ю з кандидатом в депутати обласної Ради по Рожищенському виборчому округу № 118 Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; розмову вів О. Юрченко // Нар. справа. – 1992. – 30 черв. – С. 3.

Малиновський В. Депутат – це політик : [розмова з головою районної організації Руху В. Я. Малиновським] / В. Малиновський ; розмову вела Н. Остапчук // Наш край. – 1992. – 10 листоп. – С. 1.

Малиновський В. Нас врятують праця і віра : [розмова з співголовою Руху Валентином Малиновським] / В. Малинвський ; розмову вів Л. Осауленко //  Нар. трибуна. – 1992. – 26 груд. – С. 4.

Малиновський В. «Головне завдання – згуртувати людей» : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; розмову вів В. Вербич // Нар. трибуна. – 1993. – 4 верес. – С. 4.

Малиновський В. «Як можна бути проти всіх?!» : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; розмову вів В. Данилюк // Молода Волинь. – 1993. – 17 верес. – С. 5.

Малиновський В. «Вірю в Україну» : [інтерв’ю із співголовою крайової організації НРУ] / В. Малиновський ; взяв інтерв’ю М. Александрович // Волинь. – 1993. – 23 груд. – С. 3.

Малиновський В. Чи програємо вибори і державу? : [інтерв’ю з В. Малиновським, І. Корсаком, Є. Шимоновичем] / В. Малиновський ; взяв інтерв’ю В. Грибовицький // Нар. трибуна. – 1994. – 29 січ. – С. 1, 5.

Малиновський В. Використати переваги Волині : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; взяв інтерв’ю В. Лис // Волинь. – 1994. – 23 черв. – С. 3.

Малиновський В. Сертифікат магістра Валентин Малиновський отримав у Лондоні : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; взяв інтерв’ю В. Данилюк // Віче. – 1996. – 26 груд. – С. 6.

Малиновський В. І Лондон, і Париж: як вони бачаться державному службовцеві з Волині : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; взяла інтерв’ю О. Жарчинська // Луцьк. замок. – 1997. – 10 січ. – С. 3.

Малиновський В. «Червону руту» не шукай за горами : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; взяла інтерв’ю Н. Гуменюк // Віче. – 1998. – 2 лип. – С. 8.

Малиновський В. Професіоналізм, патріотизм, порядність : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; взяв інтерв’ю В. Віктор // Луцький замок. – 2000. – 28 груд. – С. 9.

Малиновський В. Кадрова політика – дуже складне питання… : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; взяв інтерв’ю М. Панасюк // Вільна думка. – 2005. – 13 трав. – С. 3.

Малиновський В. Журналіст-держслужбовець – це абсурд : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; взяв інтерв’ю В. Алєксєєв // Волин. губерн. відом. – 2006. – 30 берез. – С. 6.

Малиновський В. Чи легко бути чиновником? : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; взяв інтерв’ю Ф. Грицюк // Луцьк. замок. – 2006. – 22 черв. – С. 4.

Малиновський В. Образ держслужбовця в життєвому віддзеркаленні : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; взяв інтерв’ю В. Приходько // Діалог. – 2009. – 18 черв. – С. 6.

Малиновський В. Замість 16 районів на Волині можуть створити п’ять повітів : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; взяла інтерв’ю І. Костюк // Відомості. – 2011. – 19–25 травня. – С. 1, 4.

Малиновський В. Віднині родичам працювати разом не можна. Забороняє закон : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; взяла інтерв’ю Л. Шишко // Відомості. – 2011. – 22–28 верес. – С. 1, 6.

Малиновський В. Відтепер подарунок чиновнику розцінюватиметься як корупція : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; взяла інтерв’ю Л. Шишко // Відомості. – 2011. – 29 верес. – С. 1, 6.

Малиновський В. «Пропоную Волинську область поділити на 5 повітів» : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; взяв інтерв’ю О. Пирожик // Волинь-нова. – 2012. – 9 серп. – С. 3.

Малиновський В. Від декларативного – до реального самоврядування : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; взяв інтерв’ю І. Гордійчук // Діалог. – 2013. – 25 квіт. – С. 5;

Малиновський В. Виграють рішучі, а хто вичікуватиме, той програє : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; розмову вела Ю. Пашкова // Слово правди. – 2015. – 2 лип. – С. 6.

Валентин Малиновський: «Нас називали рухівцями» : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; розмову вела О. Ковальчук //  Рожищанин. – 2015. – 18 серп. – С. 1, 3.

Малиновський В. З плеяди будівничих : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; взяв інтерв’ю В. Приходько // Волин. газета. – 2019. – 10 січ. – С. 3.

Малиновський В. Приклад Польщі надихає, досвід Франції вчить : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; взяв інтерв’ю М. Солоненко // Голос України. – 2019. – 15 січ. – С. 1, 10–11.

Малиновський В. Четвертий повіт на Волині – не амбіції, а об’єктивна потреба : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; взяла інтерв’ю Т. Приходько // Полісся. – 2019. – 19 верес. – С. 2.

Малиновський В. Об’єднання неминуче : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; взяла інтерв’ю Т. Приходько // Полісся. – 2019. – 19 груд. – С. 2.

Малиновський В. На Камінь-Каширщині буде лише дві ОТГ : [інтерв’ю з Валентином Ярославовичем Малиновським] / В. Малиновський ; взяла інтерв’ю Т. Приходько // Полісся. – 2020. – 6 лют. – С. 2.

 

***

Малиновський Валентин Ярославович : біобібліогр. покажч. до 60-річчя вченого / Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки ; уклад. І. П. Сидорук ; упоряд. В. Я. Малиновський. – Луцьк : Вежа-Друк, 2019. – 124 с. – Серія «Біобібліографія вчених Східноєвроп. нац. ун-ту імені Лесі Українки».

Слапчук В. Д. В очікуванні на інквізитора : рецензії, відгуки, нотатки / В. Слапчук. – Луцьк : Волин. обл. друк., 2003. – 128 с.

Про В. Я. Малиновськго – с. 118–119.

Бондаренко Г. В. Малиновський Валентин Ярославович / Г. В. Бондаренко // Бондаренко Г. В. Історичне краєзнавство Волинської області (1939–2019 роки) / Г. В. Бондаренко. – Луцьк, 2021. – С. 387.

Гуйтор М. М. Територіальна організація влади України: концептуальні засади трансформації / М. М. Гуйтор // Влада та управління : зб. наук. пр. – Чернівці, 2012. – Вип. 2. – С. 272–277.

Ковальчук І. Історія діяльності районної організації Народного Руху України / І. Ковльчук // Науковий вісник Східноєвропейського національного університетуту ім. Лесі Українки. – Луцьк, 2018. – № 5: Міжнародні відносини. – С. 159.

Бакуменко В. Посібник для науковців і держслужбовців / В. Бакуменко // Діалог. – 2009. – 24 груд. – С. 2.

Гембік О. Про державну службу можна дізнатися зі словника / О. Гембік //  Волинь-нова. – 2006. – 9 лист. – С. 1.

Гуменюк Н. Наука управління державою /  Н. Гуменюк // Віче. – 2000. – 5 жовт. – С. 4.

Головатий М. Місцеве самоврядування очима вченого / М. Головатий // Діалог. – 2014. – 13 лют. – С. 12.

Гуменюк Н. Про державні службу та управління / Н. Гуменюк // Віче. –  2003. – 23 жовт. – С. 2.

Данилюк В. «Книга буття» волинської влади. Як Луцьк власну валюту вводив, а Нововолинськ до Львівщини відходив… / В. Данилюк // Волин. газета. – 2014. – 2 січ. – С. 1, 4.

Данилюк В. Слово про державну службу / В. Данилюк // Віче. – 2002. – 19 груд. – С. 2.

Жук О. Реформа децентралізації на Волині / О. Жук // Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії. – 2022. – № 2 (13). – С. 187–189.

Костюк І. Замість 16 районів на Волині можуть створити п’ять повітів / І. Костюк // Відомості. – 2011. – 19–25 трав. – С. 1, 4.

Крещук С. Абетка державного службовця / С. Крещук // Волинь-нова. –2005. – 5 трав. – С. 1.

Лагановський Л. Конче потрібна книжка волинянина / Л. Лагановський // Уряд. кур’єр. – 2001. – 16 січ. – С. 5.

Лагановський Л. Праці волинянина про державне управління / Л. Лагановський // Уряд. кур’єр. – 2003. – 8 листоп. – С. 5.

Лимаренко О. Термінологія управління сучасною державою / О. Лимаренко //  Уряд. кур’єр. – 2005. – 1 черв. – С. 4.

Лис В. Особлива наука / В. Лис // Волинь. – 2004. – 31 січ. – С. 3.

Лопушинський І. Публічна служба в Україні / І. Лопушинський // Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії. – 2019. – № 1 (5). – С. 145–146.

Мацюк Р. «Де сильне місцеве самоврядування, немає місця сепаратизму» / Р. Мацюк // Наш край. – 2022. – 21 квіт. – С. 4.

Мацюк Р. Прапор нашої волі / Р. Мацюк // Наш край. – 2017. – 17 серп. – С. 1–2.

Мацюк Р. Ювілей відзначив презентацією книг / Р. Мацюк // Наш край. – 2019. – 24 січ. – С. 4.

Мельник В. Джерело з підказкою про граблі. На Волині побачило світ видання про становлення місцевого самоврядування / В. Мельник // Уряд. кур’єр. – 2014. – 17 січ. – С. 10.

Наход М. А. Першопроходець науки державного управління і децентралізації : до 60-річчя від дня народження академіка Академії політичних наук В. Я. Малиновського / М. А. Наход // Суспільно-політичні процеси. – 2019. – № 1 (11). – С. 96–109.

Ольшевський І. Нелегка школа державного управління / І. Ольшевський // Луцьк молодий. – 2003. – 9 жовт. – С. 3.

Приходько Т. Децентралізація: підсумки і аналіз фахівця / Т. Приходько // Полісся. – 2022. – 7 квіт. – С. 10.

Солоненко М. Підручник для майбутніх службовців / М. Солоненко // Голос України. – 2019. – 6 квіт. – С. 12.

Тертичка В. Актуальне словникове видання з державного управління / В. Тертичка // Вісник державної служби України. – 2007. – № 2. – С. 87–88.

Тертичка В. Науковий погляд на державне управління / В. Тертичка // Наш університет. – 2010. – № 3. – С. 19.

Якименко М. Для тих, хто вчиться керувати / М. Якименко // Голос України. – 2003. – 26 груд. – С. 2.

Якименко М. Енциклопедія для держслужбовців / М. Якименко // Голос України. – 2005. – 23 черв. – С. 3.

Якименко М. Навіщо нам карликові райони та сільради? / М. Якименко // Голос України. – 2011. – 20 трав. – С. 4.

Якименко М. Новітня історія твориться спільними діями / М. Якименко // Голос України. – 2023. – 6 трав. – С. 3.

Яковлева Н. Маємо нову книгу про район / Н. Яковлева // Наш край. – 2016. – 20 жовт. – С. 3.


***

Ковальчук І. 60 років від дня народження В. Я. Малиновського (1959) – українського вченого-політолога, громадсько-політичного діяча / І. Ковальчук // Календар знаменних і пам’ятних дат Волині на 2019 рік / Упр. культури, з питань релігій та національностей Волин. ОДА ; Волин. краєзн. музей ; Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; ред.-упоряд.: Є. І. Ковальчук, А. А. Понагайба. – Київ, 2018. – С. 13–20.

Федчик Ю. 55 років від дня народження В. Я. Малиновського (1959) – українського вченого-політолога, педагога, управлінця, громадсько-політичного діяча / Ю. Федчик // Календар знаменних і пам'ятних дат Волині на 2014 рік / Упр. культури і туризму Волин. ОДА, Волин. краєзн. музей, Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; ред.-упоряд.: Є. І. Ковальчук, А. А. Понагайба. – Луцьк, 2013. – С. 12–18.

Семенюк Л. С. Малиновський Валентин Ярославович / Л. С. Семенюк // Енциклопедія Сучасної України. – Київ, 2017. – Т. 18 : Лт–Малицький. – С. 695–696.

У відділі краєзнавчої роботи представлена книжкова виставка «Валентин Малиновський – український вчений, педагог, управлінець, громадсько-політичний діяч» де представлено науковий доробок Валентина Ярославовича.

 


Немає коментарів:

Дописати коментар

Григорій Васильович Охріменко – відомий український археолог, краєзнавець, дослідник прадавньої історії Волині

  Відомий археолог, краєзнавець, дослідник історії Волині Григорій Васильович Охріменко народився 26 квітня 1950 р. в м. Прилуки Чернігівськ...