Проєкт "Пройдімося рідним містом!" # Бібліотека – Місто – Музей

Мета проєкту – поєднання наукових, пізнавальних, історичних досліджень про місто Луцьк – столицю Волині з розважальною програмою – екскурсійними маршрутами, пішою ходою вулицями і майданами міста. Проєкт створюється з метою формування культури людей, любові до рідного краю, виховання дбайливого ставлення до пам’яток культури і архітектури шляхом пізнання його минулого і сьогодення.
Проєкт проходить у форматі: Бібліотека – Місто – Музей.
Впродовж екскурсії, яка розпочинається у бібліотеці будуть представлені книги про місто Луцьк. В подальшому маршрут продовжується вулицями міста, і на завершення – відвідування музею. Так, ви зможете багато чому навчитися, дізнатися нового, відпочити, збагатити внутрішній світ. 
Проєкт спрямований на молодіжну аудиторію і всіх охочих ознайомитися з невідомим і рідним Луцьком. То ж давайте, пройдімося вулицями і майданами нашого міста, пізнаймо глибше його історію, полюбімо його всім серцем і збережімо для нових поколінь!

Цікаво: Факти про наше місто, топ 5 пам'яток, поради та рекомендації, фото та відео можна знайти не лише на туристичному сайті міста Луцька www.visitlutsk.com, а й «Місто за вікед. Луцьк» за посиланням:  https://ua.igotoworld.com/projects/tic/lutsk/.

Довідково: Волинська ДОУНБ імені Олени Пчілки 2019-2020 рр. взяла участь у проекті  громади Луцька "Місто різних – місто рівних". Проект відділу краєзнавчої роботи "Пройдімося рідним містом!" став частиною проекту громади Луцька "Місто різних – місто рівних" у рамках маштабної програми "Сприяння відбудові та сталому розвязанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні", що впроваджується Міжнародною організацією міграції (МОМ).

Чергова пішохідна екскурсія відбулася за маршрутом: Волинська ДОУНБ імені Олени Пчілки – Музей Лесі Українки СНУ імені Лесі Українки – погруддя Лесі Українки поблизу корпусу № 1 університету в рамках проекту громади Луцька «Місто різних – місто рівних».

 















Працівники відділу краєзнавчої роботи вкотре організували подорож рідним містом.
Екскурсія розпочалася із відділу краєзнавчої роботи, де учасники мали змогу ознайомитися із виданнями присвяченими історії та сьогодення Луцька.

Далі наша мандрівка продовжилася відвідуванням Луцької дитячої залізниці, яка була відкрита ще в 1954 році і до сьогодні приносить радість маленьким відвідувачам.

Наступним місцем зупинки став Луцький ботанічний сад, де екскурсанти мали змогу дізнатися історію саду та прогулятися його алеями.
Цікавим було і знайомство із неформальним символом нашого міста – пам’ятником луцького слоника.
Щиру подяку висловлюємо Волинському краєзнавчому музею та старшому науковому співробітнику відділу новітньої історії Сергію Володимировичу Лису. 
Сергій Володимирович провів змістовну та надзвичайно цікаву екскурсію присвячену подіям становлення Конституції України та буремні шляхи Української революції 1917–1920-х років ХХ століття.





Екскурсія відбулася в рамках проекту “Пройдімося рідним містом”: Бібліотека–Місто–Музей, праці






 Вже вкотре відбулася цікава подорож в рамках проекту "Бібліотека– Місто – Музей"! 

Захід розпочався у відділі виробничої літератури. Завідувач відділу Тетяна Яцюк розповіла про виставку "Повернуті із забуття", яка немов маленький куточок маленького музею функціонує у відділі. 



Подальша подорож продовжилась у мальовничу місцевість – Музей історії сільського господарства - скансен у селищі Рокині. http://v.lutsk.ua/catalog/rest/active/skansen-muzej-pid-vidkrytym-nebom-v-s-rokyni.html



Дуже захоплююче і пізнавальне дійство!
 
Велика вдячність директору музею – Олександру Середюку!








Мед вважають одним із найкорисніших продуктів для організму людини. Його цілющі властивості допомагають подолати чи не кожну хворобу.
28 березня відбулася подальша реалізація проекту «Пройдімося рідним містом» у форматі Бібліотека–Місто–Музей.



Розпочалася подорож із відділу виробничої літератури, де було представлено книжкову виставку «У країні медоносних бджіл». Презентувала книжкову виставку завідувач відділу Тетяна Яцюк.



Відвідувачі дізналися про традиції бджільництва на Волині та цілющі властивості меду.
 Продовження екскурсії містом відбулося по проспекту Волі. Присутніх ознайомили із меморіальними дошками, присвяченими видатним діячам Волині, зокрема: Анатолію Грищенку, Анатолію Юницькому, Юхиму Ярощуку, Олександру Богачуку. Цікаву та змістовну розповідь з історії встановлення дошок та біографічних відомостей про діячів провела провідний бібліотекар відділу краєзнавчої роботи Галина Степанюк.








Окремо варто відзначити розповідь головного бібліотекаря відділу краєзнавчої роботи Гапонюк Олени про видатного вченого-математика уродженця села Човниця Ківерцівського району Михайла Кравчука, який загинув на Колимі (75 років тому).





З нагоди міжнародного Дня театру провідний бібліотекар відділу краєзнавчої роботи Наталія Хомяк ознайомила присутніх з історією виникнення Волинського обласного академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка. 






Родзинкою подорожі стало відвідування Центру традиційної культури «Медова хата» створеного за підтримки Луцької міської ради. Тут для екскурсантів лекцію про цілющі властивості продуктів бджільництва провела член асоціації апітерапевтів України, «Медова княгиня України» Марія Олександрівна Шотік.





У XXI столітті люди навчились робити із меду не лише різні напої, але навіть і косметику. Увага до цього продукту є надзвичайною.





Завдяки постійному пошуку і бажанню створювати все нові препарати оздоровчої та лікувальної дії Марією Олександрівною Шотік, разом з дочкою Олею – фармацевтом за фахом, в Медовій хаті представлений великий асортимент цієї продукції. Тому, Медова хата здоров’ям багата.
Щиро дякуємо пані Марії за змістовну та неймовірно цікаву розповідь!





Екскурсію організувала завідувач відділу краєзнавчої роботи Алла Понагайба.



25 травня відбувся екскусійний маршрут "Пройдімося рідним містом"


Подорож розпочалася з короткої історії створення головної вулиці Луцька – проспекту Волі. Першою зупинкою стала Волинська обласна філармонія. Екскурсанти ознайомилися з історією створення, функціонуванням, творчим складом Волинської обласної філармонії. 





Наступною зупинкою став Сity Park – культурний куточок міста, який захоплює естетичною привабливістю та багатофункціональністю. Зокрема, на території комплексу розташована арт-галерея під відкритим небом «4/8 Gallery». Вона складається з чотирьох стін, які є «полотнами» для художників. Поруч – універсальний спортивний майданчик, де можна грати і в міні-футбол, і у волейбол, і в баскетбол, встановлені тенісні столи.




Увагу привертає і перший пам'ятник відомому українському артисту Андрію Кузьменку (Кузьмі). Офіційною датою встановлення та відкриття пам'ятника вважається 1 жовтня 2015 року. Урочистості приурочили до Міжнародного дня музики. Ініціатива встановлення та витрати на виготовлення належать Андрію Покровському.






Дякуємо усім присутнім та запрошуємо на подальші зустрічі на вулицях Луцька.




Немає коментарів:

Дописати коментар

Народному артисту України Василю Чепелюку – 70!

  Народився співак Василь Чепелюк 14 квітня 1954 р. у поліському селі Холоневичі тоді Ківерцівського району. За новим адміністративно- терит...