Нові надходження
Мельник, Валерій. Земля Чірмуса і Оха. Краєзнавчі штрихи з минулого та сьогодення. Черемський природний заповідник та його округи [Текст] / В. Мельник, О. Бірюліна, С. Пащук. - Луцьк : Волиньполіграф, 2016. - 100 с. : фот.кольор. Книга розповідає про маловідому в Україні територію – Черемський природний заповідник. Автори роблять екскурс у давню та новітню історію території і розповідають про непрості події, що відбувалися на ній та у прилеглих місцевостях. Це перша в Україні спроба відновити тисячолітню історію Черемського болота, що на Маневиччині.
Книга щедро ілюстрована матеріалами із минулого краю і сучасними світлинами.

Для краєзнавців, шанувальників історії рідного краю, широкого загалу читачів.

Лис В. С. Діва Млинища : роман / В. С. Лис. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 368 с.

 Таємнича Діва Млинища, що іноді являлася жителям невеличкого поліського села Загоряни, що мешкали на кутку понад річкою Мережкою, навіть своєю незримою присутністю берегла їх від найстрашнішого — зради своєї совісті. Бо великі війни, революції, круті повороти історії часто ставили їх перед вибором, від якого залежало — жити чи померти. А ще було кохання — жертовне і руйнівне, вірне і підступне, щире і надумане, красиве, як квітка, і темне, як осіння ніч — але кохання… Дивно переплетуться долі, розлетяться світами, аби на початку ХХІ століття зійтися у рідному селі — і знову летіти вільними птахами…


 Гуменюк Н. Танець білої тополі : роман / Н. Гуменюк. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 304 с. 

           Роман «Танець білої тополі» поєднав у собі минуле й сучасність, ліричну любовну історію й захопливу інтригу. І дві, здавалося б, такі різні людські долі… Вероніка Величко — вихованка дитячого будинку — побачила на старій післявоєнній фотографії… саму себе. Як опинилося це фото у дивній кімнаті без вікон, де порядкує старий чоловік, схожий на Бога, та які приголомшливі знахідки чекають на Ніку попереду? Дівчина з міста, яка на все життя зберегла у серці любов і ласку тільки няні Нати із сиротинця та яка, навіть ставши безхатьком, не перестає опікуватися тими, хто слабший, зокрема безпритульними тваринами… Старий сільський костоправ, якого в дитинстві врятував від каліцтва мандрівний лікар, і його єдина на все життя кохана Вишенька — панна з багатого маєтку… Хто вони одне одному, ці люди з різних епох?

Коли вертаюся додому : пісні на слова Василя Гея. – Луцьк : Надстир'я, 2015. – 116 с.

    «Коли вертаюся додому» – музичне видання, випущене видавництвом «Надстир'я» (2015) у рамках обласної видавничої програми. До збірки ввійшли поетичні твори покладені на музику Олександром Огородником, Олексієм Онишком, Анатолієм Вольським та іншими композиторами. 

Павлюк І. Вирощування алмазів : філософський роман / І. Павлюк. - Львів : Апріорі, 2016. – 216 с.

   Роман «Вирощування алмазів» Ігоря Павлюка — це філософська візія людської сутності як іманентно незмінної субстанції, що має приховані камери. Але водночас письменник створив із літературного полотна параболічну притчу, в якій читач матиме змогу побачити людину на широкому історичному та метафізичному тлі. Це казка про сутності людської матерії і водночас про чинники світобудови, в якій людська присутність необов’язкова: Вічність, Суєта, Лоа і Анти-Лоа (Сатана), Випадок, Доля, Майстер… Любов. У романі Вищі Сутності бавляться з людиною, відчуваючи свою одвічну приречену причетність до людського.
Скрипка Т. Лариса Петрівна Косач-Квітка (Леся Українка). Біографічні матеріали. Спогади. Іконографія. – Кн. 2. – Нью-Йорк : Київ : Темпора, 2015. – 535 с. ; фото.
Книга є  продовженням і доповненням до попереднього видання 2004 року. Матеріали укладені за принципом тематичних розділів:оригінальні тексти Лесі Українки, спогади, статті, іконографія. Переважна частина матеріалів  – це спогади та епістолярій Ізидори Косач Борисової, Лесиної сестри, спадщина якої ніколи не виходила окремим виданням.
У книзі подані також спогади сучасників Лесі Українки – Наталії та Дмитра Дорошенків, Валерії О’Коннор-Вілінської, Менделя Розенбаума.
Окремий розділ становлять статті про Лесю Українку та її творчість дійсних членів УВАН у США – Альберта Кіпи, Юрія Лавріненка, Євгена Маланюка, Володимира Міяковського, Лариси Залеської Онишкевич, Юрія Шевельова.
Розділ «Іконографія» доповнено новими, не відомими досі світлинами з приватних архівів.

Бондаренко Г. В. Історична топоніміка Волинської області: назви населених пунктів / Г. В. Бондаренко, В. В. Кихтюк. – Луцьк: Надстир'я, 2016. – 368 с.


У книзі відповідно до кількості населених пунктів Волинської області в сучасному адміністративному поділі станом на 2015 рік розповідається про виникнення, походження і зміни назв. 1068 міст, селищ міського типу і сіл є об'єктом уваги цієї книги. З наукових позицій подано обгрунтування історії походження і змін назв, враховано народні перекази і легенди. У додатках подається ряд зниклих населених пунктів, а також перейменованих у ХХ і ХХІ століттях.
Для студентів та викладачів історичних факультетів, вчителів історії, краєзнавців, а також тих, хто цікавиться історичною топонімікою.

Прогулянка Волинню та Луцьком : путівник / П. Троневич, О. М. Карліна. – Київ: Балтія-Друк, 2015. – 158 с.: іл.Нове видання продовжує популярну серію путівників «Прогулянка…».
Волинь – давня історична земля України, розташована в центрі Європи. Звідси беруть свій початок ріки Балтійського та Чорного морів, через Волинь проходили найважливіші торговельні шляхи Європи. Волинь – це територія, де сходяться три держави, три народи – українці, поляки й білоруси, об’єднані спільними етнічними та культурними коренями.
Багатокольорове видання містить інформацію про історію і сучасність Волинської землі, опис міст та історичних місць області, пам’яток культури і природних багатств краю; до видання додається докладна карта Волинської області і карта Луцька. Видання спрямоване на широкий загал – в першу чергу, молод
ь, а також стане в пригоді всім, хто любить пізнавати історію рідного краю подорожуючи.


Корсак І. Запізніле кохання Миклухо-Маклая : роман / І. Корсак. – Київ: Ярославів Вал, 2016. – 232 с. (Серія "Сучасний Бестселер України").: іл.


Пантелеймон Куліш якось писав: «Багато нашого по чужих хатах позалежувалось, що не всяке вже й пізнає, чиє воно спершу було. Багато позабирали в нас усякого добра сусіде, багато і самі наші предки по чужих людях порозносили... А воно Бог зна коли було наше «непрошене й не дане», тільки що не було в нас на Вкраїні захисту все те ховати». Серед тих, кого «сусіде позабирали», є ім'я славетного вченого і мандрівника Миколи Миклухо-Маклая. 
Саме про нього йдеться у новому романі Івана Корсака.


Мельник В. Луцький зоопарк / В. Мельник. – Луцьк : ВолиньПоліграф, 2015. – 78 с.


Видання підготовлене для донесення до широких кіл громадськості інформації про Луцький зоопарк – один із найменший відомих в Україні.
Цей заклад упродовж багатьох років має важливе природоохоронне значення як осередок збереження багатьох видів тварин, веде широку просвітницьку роботу, використовує нетрадиційні методи роботи з екскурсантами.
У книзі також вміщені короткі, проте інформаційно дуже насичені розповіді про тварин, які експонують у колекції.
Видання також містить сучасні кольорові оригінальні фотографії, що були відзняті за межами зоопарку, доповнюють тексти та яскраво відображають красу тваринного світу Волині.
Книга розрахована на дітей підліткового віку, усіх любителів природи і може використовуватися як додатковий посібник на уроках зоології.

Борис Клімчук: "Я – син волинської землі". – Луцьк : Надстир'я, 2015. – 336 с. Бог дає людині одне життя. І проживає його по-своєму. Хтось інертно пливе за течією. А є люди, які вміють не лише отримувати радість від життя, а й робити світ навколо кращим. Борис Петрович Клімчук належав до тієї рідкісної когорти людей, які випереджають свій час, які прокладають мости у майбутнє.
 У чому ж феномен Б. П. Клімчука - видатного державного, політичного та громадського діяча? Фонд "Рідна Волинь" (створений Б. П. Клімчуком), що є упорядником цієї книги, не ставив собі за мету рокривати всі грані Бориса Петровича. та це й неможливо - потрібен час, щоб по-справжньому збагнути велич постаті, осмислити все те, що залишив він по собі на рідній землі і не тільки... Тут - лише спогади колег, соратників, друзів, близьких людей. Спогади, що з часом теж ставатимуть все більшою цінністю, деякі інтерв'ю з ним минулих літ.
  Книга "Борис Клімчук: "Я - син волинської землі" - це лише невеличка данина поваги і вдячності волинян Борисові Петровичу Клімчуку, справжньому синові волинської землі!

Коц М. Г. У лабетах червоних вампірів (репресії радянських "визволителів" проти українських патріотів на теренах Волині в 1939–1941 рр.) / М. Г. Коц. – Луцьк : Надстир'я, 2015. – 214 с.


 Ця книга - своєрідний мартиролог усім розстріляним, закатованим, вивезеним на мученицькі каторжні роботи волинянам - українським патріотам новоявленими каїнами, так званими, радянськими "визволителями" в 1939–1941 роки. Її автор М. Г. Коц, який сам пройшов, як кажуть, вогонь і мідні труби, на основі розсекречених архівних документів, особистих спостережень розвінчує жорстокість і підступність тоталітарного режиму, який позбавляє життя тисяч безневинних співгромадян тільки за те, що вони любили свою Вітчизну мужньо боролися за утвердження її самостійності, суверенітету і незалежності.


Волинська обласна філармонія / керівник, авт. проекту: С. І Єфіменко, В. В. Москалюк . – Луцьк : Надстир'я, 2015. – 144 с.


 У книзі, яка виходить до 75-річчя утворення закладу, вперше на багатому історичному матеріалі робиться спроба дослідити історію становлення та розвитку філармонічного мистецтва на теренах Волині, а також розповідається про перших зачинателів професійної концертної установи краю, про їх продовжувачів та про сьогодення Волинської обласної філармонії. Незважаючи на складні роки становлення, які не завжди рясніли мистецькими завершеннями, весь творчий шлях закладу характеризується цілеспрямованим рухом до створення сучасної, динамічної концертної організації, яка знаходиться у центрі музичного життя не лише Волині та Луцька, а й всієї України.


 Волинь : фотопутівник. – Луцьк : Надстир'я, 2014. – 72 с.


 Подорожуючи туристичними маршруками фотопутівника "Волинь", шанувальники минувшини зможуть пірнути у глибини непізнавальних духовних таємниць Лучеська Великого, княжого Володимира, пізнавати родові шляхи нащадків Гедиміна та Рюрика: Острозьких і Четвертинських, Збаразьких й Вишневських, Чорторийських, Сангушків, Сокольських, а також князів Радзивіллів, трудний звитяжний шлях до незалежності та державності великого народу Русі-України.
  Багатством збереженої історико-культурної спадщини, тишею, спокоєм, широкими плесами блакитних озер, чистим повітрям хвойних лісів незайманої природи, особливостями національної кухні, прадавніми віруваннями та обрядами, розмаїттям культурних традицій Волинь завжди радо зустрічає своїх пошановувачів і гостинно запрошує ознайомитися з її самобутньою культурою і талановитим народом.

Бортніков В. І. Органи державної влади та місцевого самоврядування на Волині (кінець ХVIII - початок ХХ ст.) : монографія / В. І. Бортніков. – Луцьк : СНУ ім. Лесі Українки, 2015. – 480 с.


 У книзі висвітлено історію становленя та функціонування органів влади й місцевого самоврядування Волинської губернії від часу поділів Речі Посполитої до Першої світової війни. Видання містить велику кількість документальних свідчень про політику центральної влади, спрямовану проти польського соціокультурного впливу та інтегрування цих земель до складу Російської імперії. Значну увагу приділено розвиткові земств, міського самоврядування, зокрема організації й діяльності Луцького міської думки.


 Василів-Базюк Л. Й. Дороги життя : історичний роман / Л. Й. Василів-Базюк. – Чернівці : Букрек, 2015. – 832 с.; іл.    На сторінках роману "Дороги життя" Любов Василів-Базюк розповідає нам про свою родину, власне непросте життя. Дитинство на Волині, Друга світова війна, вимушений виїзд за кордон, пошуки місця проживання на чужій землі... Про всі випробування роблять авторку сильнішою. За жодних обставин вона не втрачає віри в те, що колись повернеться на рідну землю - в нову Україну: самостійну, сильну.
     Для широкого кола читачів.

Дем'янюк О. Волинський пантелеон : Схід – 2014 / О. Дем'янюк, Г. Гулько. – 2-ге вид., перероб. і допов. – Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2015. – 132 с.


     
У науково-популярному виданні зібрано відомості про волинян, які загинули під час проведення антитерористичної операції на Сході України у 2014 р. Автори намагалися опрацювати й максимально об'єктивно подати зібраний ними матеріал, що стало незначною краплиною в увічненні пам'яті новітніх Героїв Української держави.
   Для усіх небайдужих до новітньої історії Волинського краю, читачів, які бажають зберегти світлу пам'ять про загиблих земляків.
  Автори щиро завдячують Волошину М. В., Шрамку В. С., працівникам відділу краєзнавчої роботи Волинської державної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки, які надали посильну допомогу у зборі та обробці інформації.


Гуменюк Н. Вересові меди : роман / Н. Гуменюк. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2015. – 320 с.

 Україна. Перша світова. Посеред дороги, що веде від волинського села до лісу, подружжя знаходить немовля...
Минули роки. Сільська красуня Богдана Ясницька мріє про театральну сцену. Кинувши все, утікши навіть із власного весілля, талановита дівчина вирушає до першого українського театру на Волині — та назустріч  своїй долі...
Попереду — довге й бурхливе ХХ століття, сповнене карколомних подій та історичних зламів. І складне, напружене й яскраве життя сміливої і пристрасної жінки, у якому будуть справжня дружба й людська заздрість, болісні втрати та дивовижні знайдення, перемоги, поразки, таємниці, кохання... І медовий смак щастя.
 
   Мандзюк Ф. Легенди старого Луцька / Ф. Г. Мандзюк. – Луцьк : Волинянин, 2015. – 287 с. : іл. Луцькі легенди особливі. Вони, здебільшого, у своїй основі мають позитивний життєстверджуючий фактор, вони трохи романтичні, загадкові, часом трохи надумані, але разом з тим переконливі. І навіть тоді, коли відчуваєш елемент вигадки, все ж хочеться вірити, що так було насправді, бо ті болотисті, порослі кущами і високими травами береги Стиру, віковічні височенні мури і вежі неприступної фортеці, завмерлі у тиші й задумі закутки старого міста, древні храми і кам'яниці, які збереглися до нашого часу, насправді не мовчать. Від них і досі віє чимось таємничим і незбагненним. Це — дух пройдешнього, перебутого, прожитого і пережитого, неповторний, загадковий, ностальгічний дух, який проймає кожного, хто приходить сюди.
Ошатна книжка «Легенди старого Луцька», яку підготував дослідник Феодосій Мандзюк і яка вміщує більше 150 прецікавих переказів, — це певний підсумок багаторічної праці в архівах і книгосховищах, спілкування з істориками, краєзнавцями, старожилами.


Фариняк Оршуля. АЙХО, або Полювання на шпигуна : роман-фентезі / Оршуля Фариняк. – Луцьк : ПВД "Твердиня", 2015. – 228 с. : іл.    Айхо дорослішає, а вже з ним дорослішає його історія. Таке враження, дорослішає і сам автор. Нереальна й місцями інфантильна історія Айхо перетворюється на реальний фентезійний детектив.
   Навколо героя не просто пролітають події, у які неможливо повірити, хоча й таких вистачає, на перший план виходять справжні емоції! Кожен, хто прагне пригод, цінує дружбу і вірить у кохання, відшукає в цій книзі свою родзинку.
   Діти поринуть у справжні пригоди та знайдуть відповіді на безліч запитань; дорослі згадують почуття, які забувати не хочеться і не варто. Розв'язати "клубок" детективного фентезі буде цікаво всім без винятку.


 Корсак І. Вибух у пустелі : роман / І. Корсак. – Київ : Ярославів Вал, 2015. – 236 с. 

     Це роман про знакову українську родину Кістяківських, яка славні діла по собі полишила на кількох континентах.
Водночас охоплює книга події та явища значно ширше, оповідає вона про внесок вагомий українства у наукові здобутки людства, у високі технології сучасності, авторство яких інколи чужий чужаниця привласнює.
     Георгій Кістяківський, головний герой роману, бере участь у розробленні атомної бомби, аби протистояти фашизму німецькому чи російському, а ще як науковий радник Президента США долучається до підготовки перших астронавтів для польотів на Місяць, розвитку балістики і так само має мужність сказати «ні» тому, що противиться його совісті чи цивілізаційному поступу людства.
    Книга може зацікавити читача ще й тим, що побудована вона значною мірою на англомовних джерелах, досі відсутніх в Україні.  Корсак І. Перстень Ганни Барвінок : роман / І. Корсак. – Київ : Ярославів Вал, 2015. – 248 с.В романі автор знову звертається до історичного минулого і зосереджує увагу на  імена славетних постатей, які навік вписані в сторінки буття українського народу. Цього разу перо письменника вимальовує  непрості долі  Ганни Барвінок та Пантелеймона Куліша: їх почуття, їх стосунки, їх життя...

«Ті імена світять нам крізь мліч далеких років, і то не байдуже світло, що вихолонуло у більш ніж столітнім путі, воно зігріває й досі наші серця. Саме ці імена ставили українську літературу в один ряд з кращою європейською. Святі і грішні, великі в подвижництві своєму й кумедні у дріб’язку буднів, – мають перед нами постати такими, якими насправді були. І це не применшить їх величі…», - говорить автор.
   

     Струцюк Й. Інфамія : роман-хроніка майже документальний і майже не закінчений / Й. Струцюк. – Луцьк, 2014. – 412с.Якщо коротко, то ця книжка про переддень кривавого українського Євромайдану і Революції гідності.


   Черчик Л. Туристично-рекреаційний комплекс Волинської області : передумови розвитку : монографія. Частина 1 / Л. Черчик, О. Міщенко, І. Єрко. – Луцьк : Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, 2014. –128 с.


     У монографії викладені теоретико-методичні основи формування туристично-рекреаційного комплексу регіону, розглянуто наукові підходи до визначення сутності та типізації туристично-рекреаційних ресурсів регіону. Здійснено аналіз соціально-економічних передумов формування туристично-рекреаційного комплексу Волинської області, дано характеристику природних та суспільних туристично-рекреаційних ресурсів та умов регіону.
    Результати проведеного дослідження будуть корисні для науковців, фахівців туристично-рекреаційної сфери, представників державних органів управління, викладачів, студентів.

   Крамар Ю. В. Західна Волинь 1921–1939 рр. : національно-культурне та релігійне життя : монографія / Ю. В. Крамар. – Луцьк : Вежа-Друк, 2015. – 404 с.      У монографії висвітлено проблеми національно-культурного та релігійного життя на західноволинських землях у 1921–1939 рр. На основі широкого кола документальних джерел у роботі проаналізовано зміни в шкільній освіті на Волині після її входження до складу Польщі, розкрито роль конфесійного фактора в укладі міжнаціональних відносин у краї, простежено форми культурно-мистецького життя волинян у міжвоєнне двадцятиліття.
     Для науковців, студентів та широкого загалу читачів.

  Дем'янюк О. Волинський пантелеон : Схід – 2014 / О. Дем'янюк, Г. Гулько. – Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2015. – 60 с.

      У науково-популярному виданні зібрано відомості про волинян, які загинули під час проведення антитерористичної операції на сході України у 2014 р. Автори намагалися опрацювати й максимально об'ктивно подати зібраний ними матеріал, що стало незначною краплиною в увічненні пам'яті новітніх Героїв Української держави.
       Для усіх небайдужих до новітньої історії Волинського краю, читачів, які бажають зберегти світлу пам'ять про загиблих земляків.
      Автори щиро завдячують Гапонюку А. І., Кравцю А. І., Шрамку В. С., працівникам відділу краєзнавчої роботи Волинської державної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки, які надали посильну допомогу у зборі інформації.

 Мацерук Г. По кому росте трава : повість, оповідання, новели. – Вид. 2-ге. – Чернівці : Букрек, 2013. – 576 с.: іл.


     Книга" По кому росте трава" - видання художнє і меморіальне водночас, адже йде до свого читача не тільки великим гуртом різноманітних, схожих і протилежних за характерами літературних героїв зразка 80-х минулого сторіччя, а й світлою пам'яттю про автора, який залишився у тій епосі й озивається до нинішнього покоління щирим, чесним, правдивим голосом. Новели, оповідання та повісті Григора Мацерука, написані за вельми коротке життя, й сьогодні доволі сучасні, бо в них письменник сягає людських взаємин, кладе на терези добро і зло, схиляє голову перед порядністю і не сприймає ницості...
     Григор Мацерук є уродженцем Волинської області село Буцин Любешівського району.

       Булавін О. О. Розвідник Великої Волині / О. О. Булавін. - Луцьк : Надстир'я, 2014. - 76 с.

    
      Книга присвячена розвідникам – уродженцям Великої Волині, а також тим, чия доля таким чи іншим чином пов'язана з Волинським краєм. Частина з них була учасниками Першої світової та громадянських воєн, бурхливих революційних подій. Інші служили у чекістських формуваннях у міжвоєнний період, під час Великої Вітчизнячної війни виконували розвідувальні завдання у складі спеціальних і партизанських загонів та груп, визволили ці території від гітлерівських загарбників.
       Хочеться сподіватися, що книга про людей вітчизняної розвідки буде позитивно сприйнята і оцінена українською аудиторією.       Волинський Кобзарик / ред.- упоряд.: Н. П. Горик, Н. П. Гуменюк. – Луцьк : Надстир'я, 2014. – 128 с.


    «ВОЛИНСЬКИЙ КОБЗАРИК» — книга на пошану Великого Кобзаря у рік його 200-ліття. До книги ввійшли твори Т. Г. Шевченка для дітей молодшого та середнього шкільного віку. Незвичайність видання в тому, що його проілюстровано роботами учнів художніх шкіл та шкіл мистецтв Волині — переможців творчого конкурсу на честь ювілею Кобзаря. Передмова до книги "З любов'ю до Великого Тараса" написана волинською поетесою, заслуженим вчителем України Ніною Горик.  Окремий розділ у книзі займає поетична шевченкіана волинян, де поміщено вірші членів Національної спілки письменників України, а також вірші волинської одинадцятикласниці — переможця всеукраїнського конкурсу творів, присвячених Кобзареві. "Кобзар" формує душу і розум українців, впливає на долю і виховує патріотів. Нам треба частіше розгортати цю доленосну для України книгу вчитуватись у заповіти Тараса Шевченка.
       Для дітей молодшого та середнього шкільного віку, всіх шанувальників українського поетичного слова.
 Нехай наші діти втішаються Шевченковим словом, вивчають напам'ять і вчаться до глибини душі любити Україну!

 
    Боярчук П. Радзивілли і стара Олика / П. Боярчук. – Луцьк : Надстир'я, 2013. 504 с.


 

     Історико-краєзнавча книга Петра Боярчука наче переносить читача в бурхливу круговерть доріг та подій, що злилися в один нестримний потік, хоч іноді відмежовані цілими століттями. В основу твору покладено легенду про дванадцять апостолівХристових, котрі упродовж століть оберігали благополуччяродини Радзивілів, замок якиху містечку Олика на Волині й тепер вражає своєю величчю.      Рожко В. Воскові свічки Божих храмів історичної Волині ІХ–ХХ ст. / В. Рожко. - Луцьк : Волин. обл. друк., 2014. – 148 с.


     Нове дослідження Володимира Рожка присвячене долі малодослідженої теми, яка має важливе значення як в церковному, так і в світському житті. Ця книга свідчення всемогутньої сили християнської любові, якою так щедро і талановито ділиться наш сучасник, Українець із великої літери Володимир Рожко.Воскова свіча супроводжує людину упродовж усього життя – від народження до останніх днів. Свічка – це прообраз сонця, життєдайна сила землі. Воскові свічки в храмах були і залишаються свідченням віри, причетности людини до Божественного світла, виразом теплоти і полум'я нашої любови до Бога, Божої матері, до святих праведників і мучеників нашої землі.


    Шабаровський В. Караїми на Волині : штрихи до портрета загадкового народу / В. Шабаровський. Луцьк : Твердиня, 2013. 252 с.
   У дослідженні на основі українських та іноземних джерел подано історію караїмів на Волині, зокрема в місті Луцьку та селі Деражне. Наводяться маловідомі дані про заснування, життя і побут караїмських громад у Волинському краї, розповідається про видатних караїмських діячів родом з Волині. Чимало сторінок присвячено розповіді про місце караїмського етносу і караїмського віровизнання у світі. Автор вводить до наукового обігу раніше невідомі джерела і факти, подає власні переклади з гебрайської та караїмської мов.

Видання адресоване історикам, краєзнавцям, студентам і всім людям, не байдужим до минулого рідного краю.
    Малиновський В. Я. Становлення і розвиток місцевого самоврядування у Волинській області (1990–2010 рр.) : монографія / В. Я. Малиновський. – Луцьк : Ініціал, 2013. – 349 с.
 

   Становлення і розвиток місцевого самоврядування за 20 років у Волинській  області   (1990-2010 рр.) відображено у книзі, автором якої є відомий науковець, доктор політичних наук, начальник управління державної служби Головдержслужби України в області Валентин Малиновський. У книзі висвітлений період від 1990 р.- початку діяльності рад першого демократичного скликання до 2010 р. -  завершення діяльності рад п’ятого скликання.    Куява Ж. Із медом полин : роман / Ж. Куява. Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2013. 272 с. Валя, Рита, Таня, Марія - про таких кажуть "нерозлийвода": разом зростали, ділилися мріями та сподіваннями. Але з часом кожна пішла своєю дорогою. Одна добре облаштувала своє життя, друга втратила себе й не знає, як жити далі, інші...Вони зустрінуться через п'ятнадцять років і почнуть оповідати свої історії. Тієї ж миті з'ясується, що їхні шляхи не розбіглися, а навпаки...
      Слапчук В. Книга забуття : роман-автокоментар / В. Слапчук. К. : Ярославів Вал, 2013. – 366 с.       Василь Слапчук – письменник для розумного читача. Для читача з філологічною культурою. Для того, хто може насолоджуватися пастельним, стилістично вигадливим письмом. Хто відкритий для оригінальної авторської філософії. "Книга забуття", присвячена Афганській війні, потрапила до "довгого списку"
премії Книга року ВВС-2013. «Війна – це завжди міф», – стверджує Василь Слапчук ще на перших сторінках свого роману.


   Денисюк В. Т. Пісні його життя: ззаслужений артист України Володимир Карпось / В. Т. Денисюк. Луцьк : Надстир'я, 2012. 130 с.
  Книга про життєвий і творчий шлях заслуженого артиста України Володимира Карпося.
Автор - Заслужений працівник культури України, член Національної спілки журналістів України, автор майже 20 книг про Волинь. Володимир Денисюк висловлює щиру вдячність працівникам Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки, зокрема її директору Людмилі Антонівні Стасюк, за надану допомогу і сприяння у підготовці матеріалів.  Пахолок З. Миколай Крушевський і Волинь : каталог-довідник / З. Пахолок, І. Несторук. – Луцьк: Волинянин, 2012. – 156 с.; іл.

                      

До каталогу-довідника включена інформація про генеалогію та науковий доробок видатного уродженця Волині лінгвіста Миколая Крушевського (1851–1887), його листи до І. В. Цвєтаєва та Яна Карловича, а також  перелік матеріалів про життя і творчу діяльність, які зберігаються у фондах Волинського краєзнавчого музею.
Для науковців, викладачів, краєзнавців, студентів, усіх, кому цікава постать Миколая Крушевського.


   Царук Я. В. Володимирщина у боротьбі за незалежність / Я. В. Царук. – Луцьк : Волин. обл. друк., 2012. – 1024 с. – ISBN 978-966-361-685-8.

      Перед читачем цієї історико-документальної книги розгорнеться трагедія міст, містечок і сіл Володимир-Волинського району. Він "почує" голоси убитих, знищених фізично й морально, вивезених, засуджених, зраджених... і живих. Дізнається про долю окремої звичайної людини, пересічного українця, в якій, як у краплині води, - доля краю - Волині й країни - України.
Багаторічна сумлінна дослідницька праця Ярослава Царука - пам'ятник, пересторога й нагадування. Бо той, хто не знає (чи не хоче знати) гірких уроків минулого, не вартий ні сучасного, ні майбутнього.


    Коробчук  П. Море для шульги : роман / П. Коробчук. Луцьк : Твердиня, 2012. 216 с. ISBN 978-617-517-113-4.
  Дебютний роман поета-двотисячного Павла Коробчука, що став дипломантом конкурсу «Коронація слова» та в прес-релізах означується як пригодницько-філософсько-сюрреалістичний. Герой роману — молодий хлопець, який живе в наш час типовим для цього часу життям: має, втрачає, шукає і знаходить роботу, суть якої йому не зрозуміла, зустрічає дівчину і ділиться з читачем своїми переживаннями та спогадами. Оповідь ведеться від першої особи.


   Лис В. Жінка для стіни : роман / В. Лис. - Тернопіль : Богдан, 2012. 184 с.  (Український детектив). ISBN 978-966-10-1018-4.
    Нова книга знаного волинського автора – “Жінка для стіни” — яскравий зразок цікавого і динамічного психологічного детективу, сюжет якого тримає в напрузі від першої до останньої сторінки. Таємничі самозаймання будинку “крутого авторитета” і болючі пошуки добровільної жертви — “жінки для стіни” — це тільки початок, вершина айсберга, за якою — безодня душі темної і вершина — світлої.

   Остапюк О. Д. З історії римо-католицьких парафій та польської общини Любомльщини на Волині : історико-краєзнавчі нариси / О. Д. Остапюк. Луцьк, 2012. 196 с., іл. ISBN 978-966-2750-25-1.

 Збірник історико-краєзнавчих нарисів присвячено історії виникнення, функціонування та сучасному стану римо-католицьких костьолів, монастирів, парафій та польської общини Любомльщини на Волині. Розповідає про процес формування польської общини на території Любомльщини  і важливі події, що стосуються життя Любомля і надання йому королівських привілеїв.


   Курило-Шванс С. М. Село Доросині і його люди : твори різних жанрів / С. М. Курило-Шванс ; упоряд. В. Федчук. - Луцьк : Волин. обл. друк., 2012. - 340 с.

     Це третя  книга про село Доросині. Дві попередні – «На шляхах звивистих» і «У вихорі війни» охоплюють період від Київської Русі і першу половину двадцятого століття. Над завершальною частиною автор працював до останніх днів життя, але втілити задум самому – не судилося. Довершив справу Степана Кирила-Шванса його учень - заслужений журналіст України Василь Федчук. Він упорядкував та відредагував видання. Один із розділів присвятив публікаціям про село.
Такі книги гуртують людей, спонукають цінувати свою історію та пишатися родом. Сюжети  для творів Степана Курила-Шванса диктувало саме життя, тому, можливо, з’являлися щирі усмішки і сльози під час презентації книжки про зовсім недалеке минуле і сьогодення жителів села Доросині.

Немає коментарів:

Дописати коментар