четвер, 25 жовтня 2018 р.

Козацька слава Олександра Середюка

23 жовтня 2018 року у Волинській державній обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбулася чергова презентація книги Олександра Середюка " Український рік".


Відділ краєзнавчої роботи долучися до заходу організацією книжкової виставки Олександра Середюка "Козацька слава Олександра Середюка", яку підготувала головний бібліотекар відділу Олена Гапонюк.
Олександр Миколайович Середюк – відомий в області історик, краєзнавець, публіцист, засновник та директор Музею історії сільського господарства Волині – скансену, молодіжної громадської організації „Школа козацького гарту”, що діє при музеї.
Народився 21 жовтня 1950 року в м. Гайсин Вінницької області. З 1965 по 1969 роки - студент Ладижинського технікуму механізації сільського господарства. Служив в частинах морської авіації Балтійського і Тихоокеанського флотів. Працював бригадиром райоб’єднання „Сільгосптехніка” в м. Гайсині.  Однак за покликом душі обрав іншу галузь – гуманітарну. Поступив на денне відділення історичного факультету Львівського державного університету імені Івана Франка. Бо історія була для нього улюбленим предметом ще в школі. В 1977 році став працювати у Волинському краєзнавчому музеї на посаді старшого наукового співробітника, де проявив себе ініціативним, енергійним та відповідальним, закоханим в свою справу спеціалістом. Тому 1978 року був запрошений дирекцією обласної дослідної станції на посаду старшого наукового співробітника у відділ пропаганди та інформації. Тому дотепер вважає своїм хрещеним батьком колишнього директора дослідної станції Петра Сергійовича Теслюка. За його сприяння,  почав діяльно працювати над створенням експозиції Музею історії сільського господарства Волині.
Олександр Середюк – ініціатор, засновник, розробник методики і збирач експозиції, творець музею - єдиного такого типу на Україні. У своїй галузі – спеціаліст високого класу, справжній професіонал. У стислі строки було оформлено і відкрито декілька залів, і вже у 1983 році Колегія Міністерства культури України присвоїла музею почесне найменування «Народний». Музей став Лауреатом регіональної премії імені Леоніда Маслова (1999р), а у 2013 році – ввійшов у першу десятку музеїв України по наданню музейних послуг. Він - член правління обласної організації Асоціації незалежних письменників Волині імені Павла Чубинського, полковник Волинської Січі Війська Запорозького, отаман Волинської молодіжної громадської організації «Школа козацького гарту», вчитель Бойового Гопака. Автор сотні пристрасних публікацій у періодиці, понад 50 наукових праць та більше двадцяти книг на історико-краєзнавчу і публіцистичну тематику.
Олександр  Середюк зробив значний особистий внесок у розвиток музейної справи на Волині, самовіддано працює в цій галузі, сприяє збереженню і пропаганді архітектурного надбання Волині; значний вклад його і в збереження народних промислів та ремесел України, що становить національну скарбницю культури.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Пройдімося рідним містом

Чергова екскурсія в рамках проекту «Пройдімося рідним містом» відбулася за маршрутом: Волинська ДОУНБ ім. Олени Пчілки – Найд...