понеділок, 14 серпня 2017 р.

Пройдімося рідним містом

У рамках обласної програми розвитку краєзнавства відділ краєзнавчої роботи Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки реалізує проект «Пройдімося рідним містом!»
Відділ краєзнавчої роботи Волинської державної обласної бібліотеки імені Олени Пчілки у 2016 році запровадив проект «Пройдімося рідним містом!».
Метою проекту є поєднання наукових, пізнавальних історичних досліджень про місто Луцьк – столицю Волині з розважальною програмою – екскурсійними маршрутами, пішою ходою вулицями і майданами міста. Проект створюється з метою формування культури людей, любові до рідного краю, виховання дбайливого ставлення до пам’яток культури і архітектури шляхом пізнання його минулого і сьогодення.
Впродовж екскурсії будуть представлені книги про місто Луцьк. Ви зможете багато чому навчитися, дізнатися нового, відпочити, збагатити внутрішній світ.
Проект спрямований на молодіжну аудиторію і всіх охочих ознайомитися з невідомим і рідним Луцьком. То ж давайте, пройдімося вулицями і майданами нашого міста, пізнаймо глибше його історію, полюбімо його всім серцем і збережімо для нових поколінь! Цікаво, пізнавально!

Працівники відділу краєзнавчої роботи вкотре організували подорож рідним містом.
Екскурсія розпочалася із відділу краєзнавчої роботи, де учасники мали змогу ознайомитися із виданнями присвяченими історії та сьогодення Луцька.
Вже вкотре відбуваються наші екскурсії за маршрутом: Бібліотека-Місто Музей. 

 

Отож,  23 серпня відбулася цікава і пізнавальна подорож, приурочена до Дня незалежності України.

День Незале́жності Украї́ни — державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акта проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою створення держави Україна в її сучасному вигляді.

Захід розпочався у відділі читальних залів. Завідувач відділу Жана Литвина представила книжкову виставку, яка функціонує у читальному залі – «Україна. Шлях гідності та незалежності».

Подальша подорож містом проходила за маршрутом по вулиці Будівельників, вулиці Юхима Ярощука до Музею Волинської ікони.


Завідувач відділу Алла Понагайба розповіла з історії виникнення вулиць, походження їх назв. Під час подорожі вона представила книги, з яких почерпнула інформацію про відомості з історії міста Луцька, а саме: дослідників волинського краю Вальдемара Пясецького і Феодосія Мандзюка «Вулиці і майдани Луцька», Вальдемара Пясецького «Пройдімося рідним містом» та Андрія Бондарчука «Юхим Ярощук: людина, громадянин, державний діяч». 

 

Юхим Арсенійович Ярощук (10 жовтня 1922, село Сереховичі Старовижівського повіту Волинського воєводства, Польща, тепер Старовижівського району Волинської області — 12 квітня 1972, місто Луцьк) — український радянський і компартійний діяч, депутат Верховної Ради УРСР 5-8-го скликань. Кандидат у члени ЦК КПУ в 1956 — 1960 р. Член Ревізійної Комісії КПУ в 1960 — 1972 р.

Впродовж подорожі відбулася цікава полеміка щодо перейменування вулиці Юхима Ярощука. До уваги було взято статтю Богдана Ворона «10 причин, чому вулицю Ярощука слід прейменувати на Тимошенка». 

http://www.hroniky.com/news/view/5639-10-prychyn-chomu-vulytsiu-iaroshchuka-slid-pereimenuvaty-na-tymoshenka


Сергій Тимошенко жив і працював саме на цій вулиці. Після поразки визвольних змагань емігрував спочатку до Галичини, потім Чехії, а у 1930 році приїхав до Луцька – столиці Волинського воєводства у складі Польщі. У 1934 році він збудував на нашій вулиці будинок за власним проектом (№16), де жив та працював до початку Другої світової війни.



На  вулиці Ярощука знаходиться Музей волинської ікони. http://volyn-ikona.at.ua/index/0-2

Музей, що зберігає унікальні християнські святині,  твори сакрального мистецтва. З історії виникнення та функціонування музею розповіла провідний бібліотекар відділу краєзнавчої роботи Наталя Хомяк.

Подальша подорож вулицею до пам’ятника Михайлу Грушевському

Масивну скульптуру першого президента України, а точніше президента Української Народної Республіки, встановили на одній з центральних вулиць Луцька. Авторами проекту стали Я. Скакун та А. Бідзіля. Уродженці міста зуміли зобразити видатного українського діяча з максимальним схожістю.

В історію держави Михайло Грушевський увійшов як перший президент, а також запам`ятався поколінням своїми видатними працями з історії країни, крім того: Очолив Центральну раду Української Народної Республіки в 1917 році; Створив в Австрії Український соціологічний інститут; Багаторазово обирався головою різних наукових організацій в СРСР і ін.

Як дістатися до пам’ятника та історію його спорудження розповіла провідний бібліотекар Олена Гапонюк.


Запрошуємо до наступної подорожі у вересні!

Слідкуйте за оголошеннями!


Немає коментарів:

Дописати коментар

Кость Борисюк – відомий український художник, "волинський Ван Гог"

Кость Борисюк – яскрава особистість художнього життя Луцька. Його об’ємний творчий доробок – це вагомий внесок до скарбниці вітчизняного мис...